Slovan zdolal Nitru, postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu

FC Nitra - MFK Košice 2:3
Hráči z FC Nitra počas 14. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 19. október 2013. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom súboji osemfinále domácej pohárovej súťaže nad druholigovým tímom FC Nitra 5:2 a postúpili medzi okteto najlepších tímov Slovnaft Cupu 2014/2015. Vo štvrťfinále súperom Slovana bude AS Trenčín

Favorizovaní „belasí“ prekvapujúco prehrávali od 12. minúty, keď gólmana Krnáča prekonal Kemlage a s jednogólovým mankom odchádzali aj na polčasovú prestávku. Hneď po zmene strán odštartovali Bratislavčania kanonádu, keď v 47. minúte vyrovnal Jablonský, o päť minút neskôr upravil F. Ďuriš na 2:1 a tretí gól Slovana pridal v 64. minúte Štefánik. V 72. minúte už na 4:1 zvýšil K. Mészáros, no v 83. minúte skorigoval z pokutového kopu Paukner. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase druhého dejstva svojim druhým presným zásahom v zápase Štefánik.

Štvrťfinále Slovnaft Cupu sa hrá jednokolovo, následné semifinále už bude na dva zápasy (plánované termíny: 7. apríla /prvé stretnutia/, resp. 21. apríla /odvety/). Finále slovenskej pohárovej klubovej súťaže sa uskutoční 1. mája 2015 v Národnom tréningovom centre v Poprade.

Výsledok utorkového stretnutia futbalového Slovnaft Cupu 2014/2015 – slovenskej pohárovej súťaže

– hralo sa na jeden zápas:

5. kolo (osemfinále):

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 5:2 (0:1)/font> – do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpil Slovan Bratislava

Góly: 47. Jablonský, 52. F. Ďuriš, 64. a 90.+ Štefánik, 72. K. Mészáros – 12. Kemlage, 83. Paukner (z pok. kopu), ŽK: 11. Rakovan, 23. Benčík (obaja Nitra), rozhodovali: P. Hrčka – Poláček, P. Kováč, 726 divákov