Slovan získal siedmy majstrovský titul, rozhodla o tom Ruža

Slovan bratislava
Futbalisti Slovana sa môžu tešiť z titulu. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava oslavujú v najvyššej súťaži dve kolá pred koncom tejto sezóny majstrovský titul, rekordný siedmy v ére samostatnosti SR (dosiaľ v rokoch 1994, 1995, 1996, 1999, 2009 a 2011).

O celkovom prvenstve pre „belasých“, ktorí odohrajú duel 31. kola Corgoň ligy až v nedeľu 19. mája od 14.00 h v Zlatých Moravciach proti domácemu FC ViOn, sa rozhodlo „bez nich“ – v sobotu 18. mája. Slovanu „pomohli“ hráči MFK Ružomberok víťazstvom nad FK Senica 3:1, keď viedli už 3:0. Práve iba klub zo Záhoria mohol okrem bratislavského mužstva pomýšľať na primát.

V súčasnosti má Slovan Bratislava 56 bodov v corgoňligovej tabuľke (odohrá ešte tri zápasy) a nepreklenuteľný sedembodový náskok pred Senicou (49 b.), ktorá odohrá už iba dva duely a do konca tohto súťažného ročníka môže získať maximálne šesť bodov.

Obrazom: „Belasí“ remizovali minulý víkend s Ružomberkom 2:2

Slovan - Ružomberok 2:2
Hráč Slovana Mamadou Bagayoko (vľavo) počas zápasu 30. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 11. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

Hráč Slovana Mamadou Bagayoko (dolu) počas zápasu 30. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 11. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková
Radosť hráčov Slovana po prvom góle počas zápasu 30. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 11. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková
Hráč Slovana Lukáš Pauschek (vpravo) počas zápasu 30. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 11. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková
Hráč Slovana Erik Grendel (uprostred) počas zápasu 30. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok. Bratislava, 11. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

Zverenci trénera Samuela Slováka by sa tešili z celkového prvenstva aj v prípade remízy Senice pod Čebraťom, pretože v tom prípade by rozhodla lepšia vzájomná bilancia, ktorá je podľa rozpisu slovenských republikových súťaží rozhodujúcim kritériom pri postupoch a zostupoch. Slovan zdolal Senicu vo všetkých troch tohtosezónnych ligových meraniach síl: doma 1:0 (v 6. kole, hralo sa 19. augusta 2012) a 3:2 (v 28. kole, hralo sa 27. apríla 2013), resp. na pôde súpera 1:0 (v 17. kole, hralo sa 17. novembra 2012).

Celkovým triumfom v lige v sezóne 2012/2013 sa Slovan odpútal v historickom poradí od Žiliny, ktorá má v zbierke poltucet primátov v ére samostatnosti SR. Zároveň dosiahol bratislavský tím double, pretože v prvý májový deň zvíťazil v ružomberskom finále domáceho pohára Slovnaft Cup nad MŠK Žilina 2:0. Futbalisti Slovana v novodobej histórii už štvrtýkrát triumfovali v jednom ročníku v lige i národnom pohári, okrem 2013 boli úspešní aj v rokoch 1994, 1999 a 2011.

Obrazom: Slovan prehral pred 14 dňami v Trenčíne 1:4

Trenčín - Slovan
Ramon Rodrigues z AS Trenčín (vľavo) a Seydouba Soumah z ŠK Slovan Bratislava (vpravo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Radosť hráčov AS Trenčín z úvodného gólu počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Peter Kleščík z AS Trenčín (vpravo) a Lester Stefan Peltier z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Samuel Štefánik z AS Trenčín (v strede) a Jiří Kladrubský z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Róbert Mazaň z AS Trenčín (vpravo) a Juraj Halenár z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava. Trenčín, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Slovan predtým nevyužil dve možnosti v predstihu rozhodnúť o zisku tohtosezónneho majstrovského titulu, „belasým“ to vyšlo až do tretice. Pred 14 dňami podľahol v rámci 29. kola v Trenčíne domácemu AS 1:4.

Pred týždňom v sobotu 11. mája nezužitkovali zverenci ambiciózneho 37-ročného trénera Samuela Slováka v 30. kole Corgoň ligy ani druhú príležitosť: domáci nerozhodný výsledok 2:2 na Pasienkoch proti Ružomberku nestačil na celkové prvenstvo. Hosťujúci Tomáš Ďubek vyrovnávajúcim gólom v 87. min „pokazil“ bratislavskému mužstvu i jeho priaznivcom už-už chystané oslavy. Tretí majstrovský ligový mečbal už znamenal definitívu v prospech Slovana Bratislava.

Futbal – Corgoň liga 2012/2013 – 31. kolo – sobota:

MFK Ružomberok – FK Senica 3:1 (2:0)

Góly: 19. Š. Pekár, 31. a 62. Ďubek (prvý z pok. kopu) – 66. R. Blackburn, ŽK: 86. Práznovský, 90.+ Zich – 51. Štepanovský, 53. Jirásek, rozhodovali: A. Somoláni – Slyško, Chládek, 1531 divákov

Ružomberok: Zich – P. Maslo, Bielák, Greššák (74. Práznovský), Nosek – Martin Nagy, R. Bartoš – Š. Pekár (85. Serečin), Ďubek, Almaský ( 90.+ Ondrek) – A. Lovás

Senica: Švenger – Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz – J. Križko, Jirásek (70. Diarrassouba) – Štepanovský, Piroska, Kalabiška – Jaroslav Diviš (56. R. Blackburn)

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Dnes sa mi hodnotí veľmi dobre, lebo mužstvo podalo jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne. Väčšinu zápasu sme dominovali. Boli sme aktívni v strede ihriska, kde sme získavali veľa lôpt. Výborná bola aj prechodová a finálna fáza. Väčšina hráčov predviedla vynikajúce individuálne výkony. Som rád, že si diváci mohli prísť na svoje.“

Vladimír Koník (tréner Senice): „V prvom polčase sme hrali veľmi zle, urobili sme veľa individuálnych chýb. Po zmene strán sa mužstvo snažilo s výsledkom niečo spraviť, ale tretí gól bol klincom do rakvy. V závere stretnutia sme mali aj nejaké šance, ale Ružomberok si už ustrážil náskok.“

I. polčas

Úvod lepšie vyšiel domácim. V 4. min Ďubek našiel centrom P. Masla, ktorý z päťky hlavou mieril nad. Kapitán MFK bol strojcom aj ďalšej akcie, v tomto prípade jeho center nezužitkoval Almaský. A Ďubek do tretice: v 14. min mal s jeho strelou z 25 metrov hosťujúci brankár Švenger značné problémy.

O tri minúty neskôr sa k prvému vážnejšiemu kroku odhodlal Kalabiška, keď šikovne unikol, nasledovala prihrávka na dobre postaveného Štepanovského a istému gólu v poslednej chvíli zabránil Nosek. V 19. min hosťujúci Brabec po súboji hlavičkou opečiatkoval brvno vlastnej bránky a odrazenú loptu Štefan Pekár pohodlne zasunul do siete súpera – 1:0.

Tabuľka Corgoň ligy po sobotňajších zápasoch 31. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 30 15 11 4 52:31 56 – istý majstrovský titul v sezóne 2012/2013

12. 1. FC Tatran Prešov 31 7 9 15 20:40 30

* Tímu FC Nitra po sezóne 2012/2013 odrátajú 3 body.

V 29. min hry postupoval Jaroslav Diviš sám na Zicha, jeho strelu však ružomberský gólman bravúrne vyrazil.

O minútu neskôr bol Brabec v pokutovom území domácich, stiahol na zem Lovása a nariadený pokutový kop Ďubek s prehľadom premenil – 2:0.

S blížiacim sa záverom prvého polčasu začala Senica ožívať. Štyri minúty pred polčasovým hvizdom Štepanovsky ponúkol loptu Divišovi, ale ten nestihol dôraznejšie zakončiť.

II. polčas

Aj po zmene strán sa pokračovalo v réžii Liptákov. V 47. min bol v gólovej šanci Lovás, ale zblízka namieril vysoko ponad senickú svätyňu. V 61. min mal blízko ku kontaktnému gólu striedajúci Blackburn, no zblízka neuspel. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade.

Hneď v nasledujúcej minúte Lovásovu prihrávku zužitkoval Ďubek a „Ruža“ viedla už 3:0. V 64. min mal veľkú príležitosť Blackburn, ale namieril len do Zicha. Panamský útočník si však všetko vynahradil o dve minúty, keď takmer z toho istého miesta namieril presne – 3:1.

V 79. min Nagyov strelecký pokus zlikvidoval Švenger na dva razy. Ružomberok zdolal Senicu dvojgólovým rozdielom.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 64. Šovčík – 12. a 66. Pich, ŽK: 22. Adámik (Banská Bystrica), rozhodovali: Fajčík – Lieskovský, Tomčík, 1760 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira – Marek Hlinka – M. Pančík ml. (75. Faško), B. Ľupták (46. Považanec), T. Hučko – Šovčík, Slančík (78. Peňaška)

Žilina: P. Le Giang – Mabouka, M. Mravec (62. Paur), V. Leitner, Ricardo Nunes – Pečovský – S. Angelovič, Škvarka (66. Barčík), Pich – T. Majtán (89. Čmelík), Piaček

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Začali sme aktívne, mali sme čistú gólovú šancu, keď Šovčík išiel sám na bránku, ale nepremenil. Onedlho sme inkasovali. Snažili sme sa potom v ďalšom priebehu ešte vrátiť do zápasu a mal som pocit, že sa nám to aj podarilo vyrovnávajúcim gólom. Vzápätí však prišiel rýchly gól súpera, na ktorý sme už nedokázali reagovať. To bol rozhodujúci moment, pretože po vyrovnaní som si myslel, že sme schopní otočiť duel v náš prospech. Gól Žiliny nás však zložil.“

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): „V prvom rade som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo vonku vyhrať a vyvrátiť tak určité predzápasové informácie. Čo sa týka stretnutia, my sme do neho lepšie vstúpili, keď sa nám podarilo po kolmej akcii streliť gól. Pich sa dobre zorientoval a dobru robotu urobil Angelovič. Vedenie sme si udržali oproti iným zápasom až do konca polčasu. Po prestávke ukázala Dukla charakter, jej hráči ukázali, že chcú zvrátiť zápas. My sme sa snažili hrať na kontry, po vyrovnávajúcom banskobystrickom góle prišiel zlomový okamih a bol to náš gól na 2:1. V situácii, v ktorej sa Bystrica nachádza, je ťažké otáčať takýto vývoj zápasu.“

Obrazom: „Šošoni“ vyhrali pod Urpínom

FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2
Zľava: Patrik La Giang z MŠK Žilina a Tomáš Hučko z FK Dukla Banská Bystrica v zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica a MŠK Žilina. Banská Bystrica, 18. máj 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Sprava: Ernest Mabouka z MŠK Žilina a Fabián Slančík z FK Dukla Banská Bystrica v zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica a MŠK Žilina. Banská Bystrica, 18. máj 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Marek Šovčík (vpravo) z FK Dukla Banská Bystrica v zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica a MŠK Žilina. Banská Bystrica, 18. máj 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Fanúšikovia FK Dukla Banská Bystrica v zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica a MŠK Žilina. Banská Bystrica, 18. máj 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Peter Boroš (vľavo) z FK Dukla Banská Bystrica v zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica a MŠK Žilina. Banská Bystrica, 18. máj 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

I. polčas

Žilinčania nastúpili v útoku so stopérom Piačekom, ale ich ťah im v úvode príliš nevyšiel. Dukla sa dostala do dvoch vyložených šancí. Prvú nevyužil Slančík, ktorý veľmi zle mieril z ľavej strany za rohom päťky a v 5. min prenikol medzi stopérmi hostí ako nôž maslom Šovčík, ktorého pokus zlikvidoval mladý brankár Le Giang.

Piaček potom putoval z útoku naspäť do obrany a Žilina z prvej šance skórovala. Angelovič v 12. min v šestnástke našiel voľného Picha, ktorý pred Borošom nezaváhal – 0:1.

Domáci mali potom územnú prevahu, ale chýbali vyložené príležitosti. Do dobrej streleckej možnosti sa dostal iba Slančík, lopta si však nenašla cestu medzi žrde. V 36. min pohrozili hostia Pečovským, ktorý to skúšal strelou spoza šestnástky, ale lopta šla nad brvno bystrickej bránky.

Futbalisti spod Dubňa následne nič nevyťažili z troch rohových kopov v krátkom slede, a tak zahrmieť mohlo v závere prvého polčasu pred ich bránkou: dopredu sa dostal Slančík, no v rozhodujúcej chvíli ho odstavil od lopty Piaček.

II. polčas

Po zmene strán mohli opäť udrieť Žilinčania Pichom, ktorý sa v 52. min ocitol voľný v pokutovom území, ale Boroš loptu nohou vykopol.

Z následnej domácej akcie bolo horúco pred Le Giangom, ale Šovčík v päťke neuspel a do bránky si nenašla cestu lopta ani po Hučkovej hlavičke. Až v 64. min Dukla dokázala vyrovnať, keď sa po prihrávke Slančíka z ľavej strany presadil v malom vápne tiesnený Šovčík – 1:1.

Radosť Banskobystričanov netrvala dlho, pretože ich o dve minúty neskôr schladil Pich. V šestnástke si tento žilinský stredopoliar robil, čo chcel: najprv gólu zabránil hlavou Teixeira, potom bola proti žrď a až na tretí pokus dostal loptu do bránky – 1:2.

Sprchou pre domácich mohol byť tretí gól hostí z kopačky Majtána, ktorý v 68. min neplatil pre ofsajd. Žilinčania hrali uvoľnene a v 77. min dobre mieril z ľavého rohu šestnástky Leitner, ale Boroš sa natiahol a vyrazil loptu na roh. V závere zápasu očakávaný nápor Dukly neprišiel, a tak si hostia odviezli spod Urpína tri body.

1. FC Tatran Prešov – MFK Košice 0:0

ŽK: 88. Krob – 71. Tofiloski, rozhodovali: Vlk – Brendza, Jenčura, 1750 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Papaj, Jacko, P. Petráš, Kolbas – P. Lipták, Krob – J. Novák, Gergel (84. L. Hruška), M. Poliaček (46. Jakovlev) – M. Marcin (69. J. Dolný)

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík – Viazanko, Bukata (86. Gál-Andrezly), U. Matič (65. Karaš) – O. Diaby (88. K. Diaby)

Jozef Bubenko (tréner Prešova): „Nemôžem hráčom uprieť bojovnosť. Bohužiaľ, už päť zápasov sme nedali gól. Máme to veľmi ťažké. Chvalabohu, nie je to ešte stratené.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Boli sme lepším mužstvom a za dnešný výkon si chlapci zaslúžili víťazstvo.“

Obrazom: Vo východniarskom derby sa zrodila remíza

1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 0:0
Zľava: Martin Bukata z Košíc, Jaroslav Kolbas z Prešova a Miroslav Viazanko z Košíc v 31. kole Corgoň ligy v zápase 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 18. máj 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Zľava: Peter Kavka z Košíc a Matúš Marcin z Prešova v 31. kole Corgoň ligy v zápase 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 18. máj 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Mikuláš Tóth z Košíc a Miroslav Poliaček z Prešova v 31. kole Corgoň ligy v zápase 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 18. máj 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Ján Papaj z Prešova a Boris Sekulič z Košíc v 31. kole Corgoň ligy v zápase 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 18. máj 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Ján Novák z Prešova a Peter Šinglár z Košíc v 31. kole Corgoň ligy v zápase 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice. Prešov, 18. máj 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

I. polčas

V prvom polčase diváci veľa futbalového umenia nevideli. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a aj keď sa zrodila nejaká šanca, obrany oboch mužstiev stáli na pevných nohách. V 24. min to skúšal Novák, ale jeho tvrdá strela letela nad Tofiloského bránku.

O tri minúty strieľal Hovančík nad prešovskú svätyňu. V 39. min vystrašil Tofiloského Gergel, jeho tvrdú strelu spoza šestnástky brankár Košíc brilantne vyrazil a nedal šancu na dorážku prešovským hráčom. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou.

II. polčas

V 46. min mal tutovku na kopačke Jakovlev, ktorý prešiel do šestnástky, ale jeho strelu Tofiloski vyrazil na rohový kop. O minútu neskôr to skúšal aj Novák, ale jeho pokus letel vedľa ľavej košickej žrde.

V 63. min mohol streliť prvý gól stretnutia hosťujúci O. Diaby, keď svoj brejk z polovice ihriska zakončil do nôh brankára Jakuba Diviša. V 79. min strieľal zvnútra šestnástky Karaš, ale jeho strela letela mimo bránky Tatrana.

Z tribún sa začal ozývať piskot prešovských divákov. Košičania si zo Šariša odviezli bod.

Spartak Myjava – AS Trenčín 0:2 (0:0)

Góly: 48. Holúbek, 88. Fanendo Adi, ŽK: 13. Bruško, 58. Siva – 52. Baéz, 58. Kleščík, rozhodovali: Mastiš – Vorel, Kubačka, 2668 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Černáček, Kumančík – T. Marček – Kukoľ (71. Daniel), T. Bruško, Kuračka (62. Kosík), Šulek (65. L. Pelegríni) – Z. Harsányi

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň – Baéz (60. Mondek) – Holúbek (73. Fanendo Adi), Lobotka, Štefánik, F. Kubík – William

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Zápas sme prehrali, ale morálne sme zvíťazili. Prehrávali sme hlúpym gólom, ale stále sme šli do toho, snažili sme sa. Chalani makali, bolo vidieť, že chcú otočiť zápas. Najväčšia smola bola, že sme nevedeli dostať loptu do bránky. Na videu si pozriem situáciu z prvého polčasu, keď Baéz zahral rukou v šestnástke, mohlo byť 1:0, a to by bola výhoda pre nás.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Absolvovali sme zápas vo veľmi sympatickom prostredí. V prvej časti sme boli aktívni, mali sme dve dobré príležitosti, aby sme šli do vedenia. V druhej časti sme neboli takí futbaloví, ale boli sme tímoví, kolektívni, bojovní a efektívni. Za tú efektivitu a srdiečko sme si zaslúžili víťazstvo. To je pre nás mimoriadne cenné, pretože zdolať Myjavu na jej štadióne nie je jednoduchá úloha. Preto si to vážime napriek tomu, že náš výkon nebol nadštandardný.“

I. polčas

Zápas tabuľkových susedov sa začal väčšou aktivitou hostí z Trenčína. V 8. min skúšal šťastie strelou z 23 metrov Lobotka, jeho projektil opečiatkoval brvno Solničkovej bránky.

O dve minúty neskôr letel na myjavskú bránku pretiahnutý center od Kubíka a v 21. min ďalekonosný pokus Štefánika, v oboch prípadoch zasiahol pozorný Solnička. Domáci sa snažili hroziť po štandardných situáciách.

Jedna taká im vyšla v 24. min: Bruško odcentroval a Černáček hlavičkoval tesne nad bránku. Rozporuplná situácia nastala v 28. min, keď sa Myjavčania po ruke trenčianskeho hráča v šestnástke dožadovali pokutového kopu. V 36. min Baéz vysunul do šance Lobotku, ale prekonaného Solničku zastúpil na bránkovej čiare Kumančík.

II. polčas

V 48. min zahrával priamy kop z 30 metrov Holúbek a lopta skončila v domácej bránke – 0:1. V nasledujúcich minútach prevládalo na ihrisku viac osobných súbojov než pekných futbalových akcii, defenzívy pracovali pozorne a tímy sa nevedeli dostať do zakončenia.

Tréneri sa snažili niečo zmeniť striedaniami, ale ráz hry sa nemenil. V 85. min prišiel center do pokutového územia Trenčína, ale „nožničky“ Kosíka neboli presné. Keď v samom závere domáci vrhli všetky sily do útoku, kontrovali hostia: v 88. min Fanendo Adi po Kubíkovej prihrávke spečatil víťazstvo AS Trenčín – 0:2.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 3:3 (1:1)

Góly: 28. H. Benčík, 81. Šimončič, 89. Obradovič – 31. Vlasko, 46. M. Kaščák, 61. M. Vyskočil (z pok. kopu), ŽK: 9. H. Benčík, 31. Zošák, 86. Mičic – 39. Grabež, ČK: 60. R. Cicman (Nitra), rozhodovali: Kružliak – Balko, E. Weiss, 3830 divákov

Nitra: M. Chudý – R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic (87. Šmehyl) – Šimončič – V. Gajdoš, Zošák (76. Obradovič), Tawamba, Cléber – H. Benčík (68. Kutra)

Trnava: Rusov – Janečka, P. Čarnota, Klabník, Grabež – Karhan – E. Sabo, M. Kaščák (76. I. Hodúr), Vlasko (80. Schranz), Mikovič (90. Ciprys) – M. Vyskočil

I. polčas

V stretnutí o bytie či nebytie mali prvú šancu hostia, keď v 2. min hlavičkoval Kaščák nad nitriansku bránku. O štyri minúty sa po odrazenej lopte dostal k strele Benčík, no jeho pokus nebol príliš vydarený.

Po štvrťhodine hry získali hostia miernu prevahu. Skóre však otvorili domáci: v 28. min po zblokovanej strele Tawambu sa lopta dostala k Benčíkovi a ten umiestnenou strelou k žrdi prekonal Rusova – 1:0.

O tri minúty bolo vyrovnané – po rohovom kope sa odrazila lopta k Vlaskovi, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1.

V závere prvého polčasu sa mohol meniť stav, po rohovom kope však hlavičkoval Klabník iba do rúk brankára Nitry a z rýchleho protiútoku neskóroval Gajdoš.

II. polčas

Pár sekúnd po rozohratí lopty v druhom polčase napriahol z diaľky Kaščák a vymietol pravý horný roh Chudého bránky – 1:2.

Ďalší úder pre domácich prišiel v 61. min, keď Cicman fauloval v pokutovom území Mikoviča a z nariadenej jedenástky zvýšil Vyskočil 1:3. Ďalší vzruch priniesla roztržka medzi oboma trénermi, ktorých rozhodca vykázal na tribúnu, kde kouč Spartaka pokračoval v „súboji“ aj s jedným z nitrianskych priaznivcov. V 81. min domáci znížili na rozdiel gólu, keď po centri Tawambu z pravej strany presne namieril Šimončič – 2:3.

V závere zápasu sa o vyrovnanie postaral striedajúci Obradovič, ktorý nádhernou strelou zo 40 metrov z trestného kopu prekonal trnavského brankára a stanovil konečný výsledok – 3:3.

Prehľad víťazov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po rozdelení Československa, t. j. od vzniku samostatnej SR (od sezóny 1993/1994):