Slovan zlyhal piatykrát v rade, doma podľahol Lokomotivu

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ
Sprava: Ivan Švarný z HC Slovan Bratislava a Jonas Enlund z CHK Lokomotiv počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 11. december 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli v piatkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí podľahli tímu Lokomotiv Jaroslavľ tesne 0:1. Pre Slovan je to už piata prehra v sérii, predtým Bratislavčania ťahali sériu šiestich víťazstiev.

„Belasí“ majú v tejto sezóne už tretiu sériu piatich prehier, ich maximom v tejto súťaži je sedem neúspechov za sebou v závere základnej časti predchádzajúceho ročníka.

Zverenci trénera Miloša Říhu počas celého duelu nedokázali nájsť recept na brankára Murygina, ktorý si pripísal už deviate čisté konto v aktuálnej sezóne. O všetkom rozhodla delovka Gorochova z 15. min, ktorou ruský útočník popri Brustovej lapačke trafil presne horný roh bránky Slovana.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 42 zápasoch 55 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, po reprezentačnej prestávke v stredu 22. decembra o 19.00 h privíta Dinamo Minsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – piatok:
HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Gorochov (Enlund, J. Novotný)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Barker 5+10 min za bitku – Ľubuškin 5 min za bitku, Koledov 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Komarov – Goľak, Misiur (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust – Sersen, Barker, Valach, V. Mihálik, Luža, Švarný, L. Kozák – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Miklík, T. Surový, Bartovič – Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – D. Skokan, Lušňák, Skalický

Jaroslavľ: Murygin – Hersley, S. Kronwall, Gavrikov, Ľubuškin, Gorochov, Grigoriev, Koledov – Averin, Kontiola, D. Apaľkov – Sigariov, J. Novotný, Enlund – Galimov, Kartajev, Kapustin – Maľcev, A. Loktionov, Koňkov – Korškov

Miloš Říha (tréner Slovana): „V úvodnej tretine sme mali trochu rešpekt zo súpera a inkasovali sme gól. Potom sa náš výkon zlepšil, aj sme tlačili, ale súper hrá výborne v defenzíve. Škoda, že v závere sme aspoň nevyrovnali, mali sme obrovskú šancu. Bod by sme si isto zaslúžili.“

Alexej Kudašov (tréner Lokomotivu): „Tešíme sa z výsledku aj predvedenej hry. Škoda, že sme nepremenili všetky šance, ktoré sme si dnes vytvorili.“

Hokejisti Slovana Bratislaca síce mali v úvodnej tretine 47-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, no z tlaku v útočnom pásme nedokázali skórovať. „Belasí“ sa potom ubránili pri vylúčení Valacha, no po jeho návrate na ľad sa po pravej strane pretlačil k strele Grochov a puk umiestnil popri Brustovej vyrážačke do horného rohu jeho bránky – 0:1.

V druhej tretine mali obaja súperi niekoľko šancí na gól, ale Brust a Murygin previedli pekné zákroky. V závere dvadsaťminútovky Ľubuškin tvrdo narazil Miklíka na mantinel, za čo ho v pästiarskej výmene „pomstil“ spoluhráč Barker.

V tretej časti mohli na rozdiel dvoch gólov zvýšiť Enlund či J. Novotný, no Brust si poradil s ich pokusmi. Na opačnej strane chcel vyrovnať Skalický, no proti bola vyrážačka Murygina. Slovan si predĺženie nevynútil ani pri záverečnej hre bez brankára.

Výsledky ostatných piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Amur Chabarovsk – Avangard Omsk 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Góly: 47. Vladislav Ušenin, 53. Šulakov – 29. Alexander Popov, 34. Pianov, 39. Alexander Popov, 43. I. Zubov

Admiral Vladivostok – Barys Astana 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Góly: 38. a 53. Dugin, 2. Gorškov, 18. Blum, 29. Lugin, 40. Booth – 30. Bochenski, 48. St. Pierre, 50. Starčenko

Ján Laco (Astana) odchytal tretiu tretinu stretnutia, zneškodnil 4 z 5 striel súpera.

Torpedo Nižnij Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 8. Panin, 44. Ožiganov, 59. Platt

Severstaľ Čerepovec – Dinamo Minsk 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly: 6. a 11. Materuchin, 19. a 22. Cheechoo, 52. Ellison

Dinamo Moskva – Lada Togliatti 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Tereščenko – 18. Gurianov, rozh. sam. nájazd Nikitenko

SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Góly: 18. a 53. Kutejkin, 31. Dadonov, 36. Moses, 58. Kovaľčuk – 36. a 48. Moziakin, 25. Potechin

Spartak Moskva – Salavat Julajev Ufa 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 50. a 56. Leščenko, 44. Mereskin – 25. Gončarov

Viťaz Podoľsk – Ak Bars Kazaň 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 13. Kempe, 42. Makejev, 48. Soloduchin – 25. Möller, 27. Gluchov

Medveščak Záhreb – HK Soči 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 55. Hedberg, 58. Bjorkstrand, rozh. sam. nájazd Kvapil – 38. Malevič, 44. Ščastlivij