Slovanistom zabehlo majstrovské šampanské, z víťazstva sa opäť radovali futbalisti Spartaka

FUTBAL FL: Trnava - Bratislava
Zľava: Bamidele Isa Yusuf z FC Spartak Trnava a Lukáš Pauschek z ŠK Slovan Bratislava počas futbalového zápasu 7. kola nadstavbovej časti v boji o titul Fortuna ligy 2020/2021 medzi FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. Trnava, 2. máj 2021. Foto: SITA/Martin Medňanský

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v tomto kalendárnom roku v súťažnom zápase len dvakrát, ale s tým istým súperom a najmä v rozpätí dvoch týždňov.

Hráči Spartaka Trnava najprv vyhrali na Tehelnom poli 2:1 a že to nebola náhoda, potvrdili aj na domácom trávniku hladkým triumfom 3:0. V prípade víťazstva sa štyri kolá pred koncom nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige už mohli tešiť z jeho obhajoby. Takto si musia ešte počkať.

Zatiaľ čo ŠK Slovan má stále na čele tabuľky k dobru 7 bodov pred FK DAC 1904 Dunajská Streda, tretia Trnava sa už futbalistom zo Žitného ostrova priblížila na rozdiel 5 bodov a do konca súťažného ročníka zostávajú štyri kolá. „Slovanistom v Trnave zabehlo majstrovské šampanské,“ otitulkoval oficiálny web Spartaka Trnava nedeľňajší suverénny triumf svojho tímu nad takmer neohrozeným lídrom súťaže.

Ristovski premenil až dva pokutové kopy

Veľké víťazstvo v 160. derby Trnava – Slovan si užíval aj kapitán Spartaka Martin Mikovič.

„Doma sme silní, vieme, akú máme kvalitu v mužstve. Vieme, čo máme hrať a čo sa páči aj našim fanúšikom. Graduje to, som na mužstvo neskutočne hrdý. Rozhodlo srdiečko a nastavenie, že ideme sebavedome už z podchodu na ihrisko. Veríme si. Dnes sme Slovan rozšliapali. Keby nebola pandémia a všetko zatvorené, tak v nedeľu sme asi vo všetkých podnikoch v Trnave. Takto sa zatvoríme do šatne a užijeme si to ako mužstvo,“ vravel položartom Mikovič, cituje ho web periodika Trnavský hlas.

Dva góly domáceho tímu strelil z pokutových kopov severomacedónsky ofenzívny hráč Milan Ristovski. Hlavný arbiter Erik Gemzický sa v oboch prípadoch radil aj s videorozhodcom. „Triumf v derby je pre nás aj pre fanúšikov veľmi dôležitý. Zvíťazili sme pre nich a veľmi sa z toho teším. Neviem povedať s istotou, čo bude od novej sezóny, ale mojím želaním je zostať v Spartaku,“ vravel Ristovski, ktorý je aktuálne na hosťovaní z chorvátskej Rijeky.

Trénera vyhadzovali do vzduchu

Skvelá fazóna Spartaka Trnava v jarnej časti Fortuna ligy s aktuálnou sériou šiestich víťazstiev je aj dielom trénera Michala Gašparíka. Jeho hráči si ho vážia napriek tomu, že štyridsiatku dovŕši až v závere tohto roka a Trnava je jeho prvá trénerská zastávka na najvyššej slovenskej úrovni.

Po víťaznom súboji so Slovanom začali hráči svojho trénera spontánne vyhadzovať do vzduchu. „Pochettino! Pochettino!“ skandovali na adresu Gašparíka, ktorý štýlom a eleganciou pripomína argentínskeho kouča, aktuálne na lavičke Paríž Saint-Germain.

„Dokázali sme dostať Slovan pod tlak, zakombinovať a vytvárať si gólové situácie. Hráči sú už v takej pohode, že nám všetko vychádzalo a vyzeralo to na ihrisku pekne,“ vrátil tréner kompliment svojim hráčom, cituje ho web trnavskyhlas.sk/

Slovan vyvodí dôsledky

Zatiaľ čo v trnavskom tábore sa v nedeľu večer spontánne oslavovalo, z toho belasého bolo počuť tvrdé slová kritiky. Generálny riaditeľ a viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. ich prezentoval aj prostredníctvom klubového webu skslovan.com:

„Prehrať sa dá, nie však nedôstojným spôsobom. ŠK Slovan Bratislava sa ospravedlňuje všetkým fanúšikom a podporovateľom za dnešné zlyhanie,“ začal Kmotrík ml. a ďalej pokračoval: „Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu. Ako generálneho riaditeľa klubu, ale najmä ako slovanistu, ma to neskutočne bolí a bolí to určite aj vás všetkých. Náš výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan. Situáciu si interne zanalyzujeme a vyvodíme dôsledky, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Kmotrík ml.Michal Gašparík ml.
Firmy a inštitúcie FC Spartak TrnavaŠK Slovan Bratislava