Slovenka Alena Procházková odchádza zo Soči nespokojná

Alena Procházková
Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková počas kvalifikácie v behu na lyžiach voľnou technikou v disciplíne šprint žien na ZOH 2014 v Soči. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 19. februára (WEBNOVINY) – Nespokojná so svojimi výsledkami na XXII. zimných olympijských hrách v Soči odcestuje domov bežkyňa na lyžiach Alena Procházková.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Po nepostupovom 39. mieste v šprinte voľnou technikou a 50. pozícii na klasickej desiatke ukončila svoje účinkovanie pod piatimi kruhmi 14. miestom v tímšprinte klasicky spoločne s Danielou Kotschovou. V prvom semifinále obsadili Slovenky s veľkým odstupom 7. priečku a nemali nárok na finálovú miestenku.

„Dnes som so svojim výkonom spokojná. Lyže boli výborné, na stúpanie aj na sklz. Bežalo sa mi dobre, v prvom kole som držala krok s ostatnými pretekárkami,“ prezradila pre agentúru SITA dvadsaťdeväťročná Banskobystričanka.

V posledných dňoch bolo počasie v stredisku Laura nad Červenou Poľanou premenlivé, no v stredu počas tímšprintu bolo po novej snehovej nádielke príjemne a slnečno. „Na tento sneh mám lyže, takže pre mňa je toto počasie plus,“ prezradila Procházková, ktorá v šprintoch od seba očakávala niečo iné. „Chcela som zabojovať a spraviť dobrý výsledok. Keď však nemáte kvalitné materiálne zabezpečenie, tak sa nedá lietať,“ pokračovala Procházková.

Na margo stredajších pretekov a semifinálového výpadku aj zažartovala: „Aspoň sme mali kvalitný tréning, aj pred odchodom si tu ešte zatrénujeme. Pre mňa to bola pekná rozlúčka s olympiádou, no škoda, že s takou stratou. Aspoň sme si to v tejto dvojici vyskúšali. Síce na olympiáde, čo robím nerada, ale som spokojná so svojím dnešným výkonom.“

Obrazom: Streda na olympiáde v Soči

Okrem tréningov a súťaží na ZOH 2014 v Soči nemá Alena Procházková mnoho iných zážitkov. „Raz sme sa boli pozrieť po kopcoch. Previezli sme sa až ôsmimi lanovkami,“ prezradila pre SITA. V dejisku olympijských súťaží si slovenská športovkyňa pochvaľovala počasie. „Je tu veľmi pekne. Síce bolo až veľmi teplo, také subtropické počasie. Nazbierala som pekné zážitky a mám na čo spomínať,“ dodala zverenka trénera Jána Valušku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Procházková