Slovenka Mokošová si dvakrát poistila postup do finále Svetového pohára v športovej gymnastike

Barbora Mokošová
Slovenská gymnastka Barbora Mokošová. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

SZOMBATHELY 21. septembra (WebNoviny.sk) – Slovensko bude mať zastúpenie vo víkendovom finále na pretekoch Svetového pohára (SP) s názvom „Challenge Cup 2018“ v športovej gymnastike v Szombathely (21. – 23. septembra).

O miestenku do elitného okteta sa z nominovaných Slovákov postarala na tradičnom podujatí v Maďarsku počas piatkových kvalifikačných bojov dvakrát Barbora Mokošová, medzi mužmi sa ďalej nedostal ďalší člen Slávie UK Bratislava Slavomír Michňák.

Dvadsaťjedenročná olympionička z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Mokošová sa v Savaria Arene predstaví cez víkend vo finále na bradlách i v prostných.

„Bára je opäť úspešná na Svetovom pohári: dnes dostala druhú najvyššiu známku na bradlách, v prostných bola v kvalifikácii ôsma. Slavko Michňák obsadil na koni s držadlami 11. priečku. V Szombathely je výborná konkurencia, prezentovali sa gymnasti z 24 krajín a zo všetkých kontinentov,“ informoval v piatok večer agentúru SITA predseda sekcie športovej gymnastiky mužov Slovenskej gymnastickej federácie a zároveň osobný Mokošovej tréner Martin Zvalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbora Mokošová