Slovenke Vlhovej ušla medaila o jednu stotinu sekundy

Innsbruck

INNSBRUCK 15. januára (WEBNOVINY) – Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej len o jednu stotinu sekundy ušla medaila zo superkombinácie dievčat na premiérových zimných olympijských hrách mládeže v rakúskom Innsbrucku.

Vlhová obsadila nepopulárne 4. miesto. Po super G bola na 14. pozícii s odstupom 1,97 sekundy na vedúcu Estelle Alphandovú.

V slalome však Vlhová dosiahla najlepší čas a posunula sa na konečnú 4. priečku. Vlhová dosiahla zatiaľ najlepší výsledok slovenského športovca v Innsbrucku. Víťazkou dievčenskej superkombinácie sa stala Švédka Magdalena Fjällströmová, za ktorou šestnásťročná Slovenka zaostala v celkovom súčte o 1,40 sekundy.

„Veľká škoda, že som super-G nezašla lepšie. Ani neviem, kde som nabrala takú veľkú stratu. V slalome som robila, čo som mohla, ale medaila mi tesne ušla. Veľmi to bolí,“ povedala po pretekoch podľa olympic.sk skleslá Vlhová, ktorú teraz čakajú štarty v jej silnejších disciplínach obrovskom slalome a slalome.

V biatlonovom areáli v Seefelde podala veľmi dobrý výkon Ivona Fialková, ktorá obsadila v rýchlostných pretekoch dievčat na 6 km 10. priečku. S jedným trestným okruhom zaostala za zlatou medailistkou Franziskou Preussovou z Nemecka o 1:19,5 min. Najmä na strelnici sa nedarilo Nikole Lapinovej, ktorá minula 5 terčíkov a skončila na 42. pozícii. „Ivona išla krásne preteky, bežala technicky pekne aj dobre strieľala. Škoda posledného výstrelu. Verím, že v pondelňajších stíhacích pretekoch môže atakovať prvú šestku,“ povedal pre web SOV olympic.sk tréner biatlonovej časti výpravy Marek Matiaško.

V nedeľu sa nedarilo slovenským hokejistkám, ktoré prehrali s Nemeckom hladko 0:8. Po dvoch stretnutiach s Rakúšankami a Nemkami majú Slovenky negatívne skóre 0:17.

Výsledky – ZOH mládeže v Innsbrucku – nedeľa:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Superkombinácia:

Dievčatá: 1. Magdalena Fjällströmová (Švéd.) 1:40,82 min, 2. Estelle Alphandová (Fr.) +0,59 s, 3. Adriana Jelinková (Hol.) +1,39, 4. Petra Vlhová (SR) +1,40

ĽADOVÝ HOKEJ

Dievčatá:

Slovensko – Nemecko 0:8 (0:4, 0:1, 0:3)

BIATLON (Seefeld Arena)

Šprint dievčat na 6 km: 1. Franziska Preussová (Nem.) 17:27,7 min (1 tr. okruh), 2. Galina Višnevská (Kaz.) +27,5 s (2), 3. Uliana Kajševová (Rus.) +33,2 (2), … 10. Ivona Fialková +1:19,5 min (1), 42. Nikola Lapinová (obe SR) +4:29,6 (5)