Slovenky začali so spoločnou prípravou na Fed Cup, Rusky už sú v Bratislave

Magdaléna Rybáriková
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková . Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Slovenské tenisové reprezentantky začali v pondelok pod vedením kapitána Mateja Liptáka a trénerky Janette Husárovej so spoločnou prípravou na víkendové bratislavské stretnutie s Ruskami v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 družstiev žien. Na tréningoch sú prítomní aj osobní tréneri hráčok, čo je novinka oproti doterajšej praxi.

Dopoludňajší blok na tvrdom povrchu DecoColor na „centri“ v NTC otvorila debutantka Viktória Kužmová, sparing jej robila Kristína Kučová (nefiguruje v oficiálnej predbežnej nominácii z minulej stredy). Na kurt sa neskôr dostali aj ďalšie členky kádra SR Jana Čepelová a Karolína Schmiedlová, domácej jednotke Magdaléne Rybárikovej sparingoval Tomáš Líška, referuje spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

V pondelok prileteli ruské hráčky a mali naplánovaný podvečerný zoznamovací tréning v dejisku. Šéfka „zbornej“ Anastasia Myskinová disponuje kvartetom Natalia Vichľancevová, Anna Kalinská, Anastasia Potapovová a Veronika Kudermetovová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna KalinskáJana ČepelováKarolína SchmiedlováKristína KučováNatalia VichľancevováViktória Kužmová