Slovenky zničili v Montreale súperky, Cibulková dala kanára

Dominika Cibuková
Slovenská tenistka Dominika Cibuková. Foto: SITA/AP

MONTREAL 5. augusta (WEBNOVINY) – Slovenské tenistky Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková postúpili do druhého kola na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Montreale.

Nasadená desiatka Cibulková si poradila v pondelkovom súboji prvého kola so sedemnásťročnou domácou držiteľkou voľnej karty Francoise Abandovou za 106 minút 6:1, 3:6 a 6:0.

Dvojhra – 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-10) – Francoise Abandová (Kan.) 6:1, 3:6, 6:0

Magdaléna Rybáriková (SR) – Alison Riskeová (USA) 6:1, 6:3

Magdaléna Rybáriková zdolala v súboji hráčok z piatej desiatky svetového rebríčka Američanku Alison Riskeovú 6:1, 6:3. Súboj trval 80 minút.

Obe Slovenky už majú istotu 60 bodov do rebríčka WTA a na ich konto pribudne po 13 370 dolárov. V drhom kole na Cibulkovú čaká Heather Watsonová z Veľkej Británie a Rybáriková bude zasa čeliť Češke Lucii Šafářovej.

Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka Cibulková bola už pred šiestimi rokmi práve v tomto dejisku vo finále, v ktorom uhrala len tri gemy proti Ruske Dinare Safinovej. Vlani sa v Toronte dostala do štvrťfinále, nestačila v ňom na Číňanku Na Li.

Cibulková prehrala druhý set súboja s 209. hráčkou rebríčka Abandovou, ale potom jej nadelila „kanára“. Celkovo v stretnutí 25-ročná Slovenka premenila osem zo šestnástich brejkových príležitostí. „Minulý týždeň v Stanforde som mala náročný žreb. Verila som, že tam odohrám viac zápasov. Do dnešného zápasu som vstupovala maximálne koncentrovaná. Vedela som, že mladá hráčka na druhej strane siete nemá čo stratiť. Po prehre v druhom sete som vedela, čo musím zmeniť. Nestrácala som hlavu a nepanikárila. To bolo dôležité,“ zhodnotila Dominika Cibulková pre server WTA.