Slovenská brankárka Korienčiová sa cíti v Miláne výborne, k prestupu jej zagratuloval aj Kucka

Lopta futbal
Foto: ilustračné, Thinkstock

MILÁNO 19. júla (WebNoviny.sk) – Kariéra slovenskej futbalovej brankárky Márie Korenčiovej bude pokračovať v talianskom tíme AC Miláno. „Rossoneri“ skladajú ženské družstvo vôbec prvýkrát v histórii a vďaka rodáčke z Bratislavy bude premiérová sezóna i so slovenskou stopou. Napriek tomu, že ide o novoutvorený káder, AC Miláno má od ženského tímu smelé očakávania.

Budú chcieť konkurovať Juventusu

„AC Miláno je veľký klub s bohatou históriou. Myslím si, že na každej úrovni majú iba tie najvyššie ambície. Budeme chcieť konkurovať momentálne najlepšiemu tamojšiemu ženskému družstvu Juventusu Turín a kvalifikovať sa do Ligy majstrov,“ uviedla pre agentúru SITA 29-ročná brankárka.

Dosiaľ chytala za nemecký Freiburg, predtým pôsobila vo švajčiarskom Neunkirchu, nemeckom Sande, českej Slavii Praha a Slovane Bratislava. So zástupcami „rossoneri“ sa dohodla pomerne rýchlo.

O talianskej lige dlhšie uvažovala

„Manažérka klubu ma oslovila začiatkom júna a keďže som už vedela, že nezostanem vo Freiburgu, rozhodovanie netrvalo dlho. Ponúkli mi dobré podmienky. Navyše, o talianskej lige som rozmýšľala už dávnejšie. Som rada, že sa to podarilo,“ prezradila opora slovenskej ženskej reprezentácie. Na konte má spolu 51 reprezentačných duelov.

„Zatiaľ sa tu cítim dobre. Taliani sú veľmi priateľskí a otvorení ľudia. Sme nové družstvo a teda sme všetci v rovnakej situácii a to nám pomáha v budovaní vzťahov a vzájomnom pochopení sa,“ dodala.

Korenčiová bude iba druhým slovenským zástupcom v AC Miláno, za mužov hral v rokoch 2015-2017 stredopoliar Juraj Kucka. „Ďalšia slovenská stopa v AC Miláno. Veľká gratulácia. Prajem veľa úspechov a zdravia, najmä si to tam uži,“ napísal na instagram „Kuco“, aktuálne hráč tureckého Trabzonsporu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Kucka
Firmy a inštitúcie AC Miláno