Slovenská a Česko podpíšu zmluvu o policajnej spolupráci, dôvodom je cezhraničná trestná činnosť

Denisa Saková, Milan Lučanský
Zľava: Ministerka vnútra SR Denisa Sáková a prezident Policajného zboru Milan Lučanský počas zasadnutia Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť s programom: Objasnenie medializovaných informácií o únose občana Vietnamskej socialistickej republiky za účasti ministerky vnútra Denisy Sakovej. Bratislava, 9. august 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská a Česká republika spolu uzatvoria dohodu o policajnej spolupráci. Ide o reakciu na nové fenomény páchania cezhraničnej trestnej činnosti.

Zmluva pomôže obom štátom

Na pondelkovom spoločnom rokovaní vlád Slovenskej a Českej republiky v Košiciach sa na tom zhodli ministerka vnútra SR Denisa Saková a jej rezortný kolega z Českej republiky Jan Hamáček. Informoval o tom Jaroslav Taldík z tlačového odboru slovenského rezortu vnútra.

„Máme záujem, aby zmluva bola uzavretá čo najrýchlejšie,“ povedala Saková. Zmluva by podľa nej mala pomôcť obom štátom v boji proti majetkovej a drogovej trestnej činnosti či nelegálnej migrácii. Mala by sa zlepšiť výmena informácií medzi Slovenskou a Českou republikou.

Diskutovali o nelegálnej migrácii

Oba štáty chcú taktiež spoločne bojovať proti radikalizmu a extrémizmu. „Máme v pláne organizáciu spoločných cvičení slovenskej a českej polície a tiež spoločné vzdelávacie aktivity,“ doplnila Saková.

Obaja šéfovia rezortov vnútra diskutovali aj o nelegálnej migrácii. Zhodli sa na potrebe dôslednejšej ochrany vonkajšej schengenskej hranice a potrebe dodržiavania readmisných dohôd.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJan Hamáček
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPZ Policajný zbor SR