Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pocasie leto slnko dovolenka plaz
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/AP
9. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Slovenská cestovka mala v čase krachu pri mori 55 klientov

POPRAD 9. júla (WEBNOVINY) – Vo štvrtok by mal do Popradu prísť autobus s klientmi popradskej cestovnej kancelárie Darne, ktorá v pondelok ohlásila úpadok. „Z Bulharska odchádzajú dnes o 13:00, presný čas návratu nevieme povedať,“ uviedol pre SITA hovorca Allianz – Slovenskej poisťovne Artur Šturmankin, kde bola cestovná kancelária poistená proti úpadku.

V čase oznámenia úpadku cestovnej kancelárie sa v Bulharsku nachádzalo 55 jej klientov. Podľa Šturmankina však nie všetci klienti využili možnosť prepravy na Slovensko, ktorý zabezpečovala poisťovňa. „Niektorí sa rozhodli odísť na vlastné náklady. V Bulharsku ostane päť klientov cestovnej kancelárie, ktorí mali zaplatený pobyt až do 13. júla,“ uviedol Šturmankin. Aj o týchto klientov sa postará poisťovňa a zabezpečí im dopravu na Slovensko.

Cestovka darne
Foto: Darne.sk

Na dverách visia dva oznamy

Priestory cestovnej kancelárie Darne v Poprade na Námestí sv. Egídia sú momentálne zatvorené. Na dverách sú len dva oznamy, v jednom kancelária informuje o tom, že sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť. Klientov tiež oboznamuje, ako majú postupovať v prípade, že už majú zakúpený zájazd. S požiadavkou sa majú klienti obrátiť na Allianz – Slovenskú poisťovňu.

Druhým oznamom pre klientov cestovnej kancelárie je certifikát Allianz – Slovenskej poisťovne, že kancelária má uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Viac sa klienti cestovnej kancelárie nedozvedia ani z jej internetovej stránky. Je tu len oznam o tom, že cestovná kancelária sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť.

Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad mala s Allianz – Slovenskou poisťovňou uzatvorenú zmluvu proti úpadku na sumu 82-tisíc eur. Ak si budú chcieť klienti cestovnej kancelárie uplatňovať náhradu škody, mali by tak urobiť najneskôr do šiestich mesiacov, dokedy musia predložiť poisťovni hlásenie o poistnej udalosti, zmluvu o obstaraní zájazdu ako aj doklad o zaplatení.

Cestovka mala dvoch konateľov

Podľa informácií z obchodného registra zverejneného na internete Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad vznikla v roku 2001. Jej spoločníkmi a konateľmi boli Mária Demečková a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi. Okrem toho figuruje v obchodnom registri aj spoločnosť Darne Poprad, s. r. o., ktorá funguje už od roku 1993.

Predmetom činnosti tejto spoločnosti sú tiež služby cestovnej kancelárie. Jedinou spoločníčkou v tejto firme je Mária Demečková z Popradu. Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi sú tiež spoločníkmi firmy Darne travel, s.r.o. Poprad, ktorá má v predmete činnosti aj prevádzkovanie cestovnej agentúry. Táto spoločnosť vznikla v roku 2005.

Odporúčané články

Poradíme vám, čo treba spraviť pred cestou na dovolenku Pozrite si, kam chodia Slováci na dovolenku a koľko minú

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...