Slovenská dvadsiatka na záver vysoko prehrala s Nemeckom

Slovensko nemecko
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

LILLEHAMMER 5. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v sobotu s nemeckými rovesníkmi 0:5 vo svojom záverečnom treťom zápase na Turnaji štyroch krajín v nórskom Lillehammeri.

Zverenci Ernesta Bokroša teda nenadviazali na piatkový triumf 2:1 nad domácimi hráčmi. Vo štvrtok mladí Slováci podľahli Švajčiarom 2:5.

V sobotu je ešte na programe stretnutie Nórsko – Švajčiarsko (17.00) a v nedeľu podujatie vyvrcholí duelom Nórsko – Nemecko (15.00). Pre reprezentáciu SR „20“ je tento turnaj súčasťou prípravy na majstrovstvá sveta predmetnej vekovej kategórie.

Turnaj štyroch krajín – Lillehammer (Nór.) – sobota – výsledok:

Slovensko „20“ – Nemecko „20“ 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Hlas:

Ernest Bokroš (tréner SR „20“, zdroj: SZĽH): „Na tomto turnaji boli súperi dôraznejší v koncovke a najmä boli v útoku veľmi efektívni. Naša hra nebola taká zlá, ako naznačujú výsledky so Švajčiarmi či Nemcami. O týchto výsledkoch rozhodla produktivita súperov, ktorá nám v útoku chýbala. Vždy keď sme prehrávali, boli sme nútení otvoriť hru, a potom už naša obrana nemohla byť taká pevná. Tento turnaj nám mal ukázať výkonnosť našich chlapcov pôsobiacich v zahraničných ligách, odkiaľ sme mali šiestich hráčov, kým z extraligy sme vzali troch zástupcov a k tomu Mateja Pokorného z KHL. To je prakticky polovica hráčov, o ktorých môžeme uvažovať v súvislosti s MS. Podujatie nám teda malo ukázať najmä výkonnosť chlapcov pôsobiacich mimo extraligového projektu. Žiaľ, mali sme inú predstavu o výsledkoch, ale videli sme to, čo sme potrebovali vidieť. Máme mesiac na to, aby sme vybrali správne typy hráčov smerom k majstrovstvám sveta, pretože tento rok nás čaká naozaj tvrdá práca až do samotného šampionátu.“

Tabuľka:

1. Nemecko 2 2 0 0 0 8:0 6

2. Švajčiarsko 2 1 0 0 1 5:5 3

3. Slovensko 3 1 0 0 2 4:11 3

4. Nórsko 1 0 0 0 1 1:2 0

Zostávajúci program:

sobota: Nórsko „20“ – Švajčiarsko „20“ (17.00)

nedeľa: Nórsko „20“ – Nemecko „20“ (15.00)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom