Slovenská futbalová 17 utŕžila v úvode na MS debakel

Slovensko - Rakúsko
Andrej Kadlec zo Slovenska (uprostred vpravo) a Dominik Baumgartner z Rakúska (uprostred vľavo) počas majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov v zápase Slovensko - Rakúsko. Dubnica nad Váhom, 5. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

ABÚ ZABÍ 17. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov prehrali vo štvrtok 1:6 s brazílskymi rovesníkmi vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

V prvom polčase inkasovali mladí Slováci trikrát; dva góly Juhoameričanov dal útočník Mosquito, pričom druhýkrát skóroval z pokutového kopu a skóre prvej štyridsaťpäťminútovky uzavrel v nadstavenom čase Nathan.

Po zmene strán sa v rozpätí štyroch minút presadili Nathan a Caio Rangel, v 68. min strelil jediný gól Slovenska stopér Denis Vavro. Skóre stretnutia uzavrel Mosquito, ktorý v 70. min gólom na 6:1 zavŕšil svoj hetrik. Štvrťhodinu pred koncom prišli Slováci o obrancu Vavra, ktorý po zranení opustil trávnik na nosidlách. Najbližším súperom Slovákov na turnaji bude v nedeľu 20. októbra od 15.00 h SELČ reprezentácia Hondurasu.

MS hráčov do 17 rokov – A-skupina – štvrtok:

Brazília „17“ – Slovensko „17“ 6:1 (3:0)

Góly: 17., 31. a 70. Mosquito (druhý z pok. kopu), 45.+ a 52. Nathan, 56. Caio Rangel – 68. Vavro, ŽK: 5. Gustavo, 80. Boschilia – 24. A. Varga, 34. Haraslín, 85. Kupec, rozhodoval: M. Rodríguez (Mex.)

Brazília: Marcos – Auro, Lucas, Eduardo, Abner – Gustavo (46. Thiago Maia) – Caio Rangel, Nathan (67. Índio), Danilo (74. Kenedy) – Boschilia, Mosquito

Slovensko: Junas – A. Kadlec, A. Varga, Vavro (78. Chvátal), Kupec – F. Lesniak, Hromada – Čmelík (46. Grič), Haraslín, Špalek – T. Vestenický (46. Káčer)

Ladislav Pecko (tréner SR „17“): „Verím, že sme si dnes vybrali nováčikovskú daň. Brazília ukázala, že je vyšší level. Chceli sme dlhšie udržať remízový stav. Vedeli sme však, že ak nebudeme nebezpeční, nemôžeme uspieť. Chyby nás tlačili dole, mali sme zviazané nohy nervozitou a kvalitou súpera. Lepšie mužstvo by malo zvíťaziť, Brazílčania to dnes potvrdili. Dostali sme príučku, ktorú sme potrebovali. Uvidíme, čo prinesú ďalšie zápasy. Pokúsime sa v nich uspieť, bodovať a postúpiť zo skupiny.“

Lukáš Čmelík (stredopoliar SR „17“): „Čakali sme, že budú Brazílčania silní, ale že budú až takí silní na lopte, to sme netušili. Bolo to proti nim veľmi ťažké. Keď sme aj odkopli loptu do autu, oni ju hneď vrátili naspäť k našej bránke a točili nás tam väčšinu času. Teraz si musíme vstúpiť všetci do svedomia a začať hrať futbal a nie len odkopávať lopty.“

I. Polčas

V úvode bolo cítiť zo Slovákov prílišný rešpekt zo súpera. Brazílčania mali loptu vo svojej moci, ale nedokázali sa dostať do šance. Až v 13. min sa rútili dvaja Juhoameričania na slovenského stopéra, ale zbrzdili akciu a nebolo z toho nebezpečenstvo pre Junasa.

Favorit otvoril skóre v 17. min, keď po prieniku Nathana skóroval Mosquito. O minútu pekne vystrelil z diaľky Hromada, s jeho projektilom mal brazílsky brankár značné problémy. „Kanárici“ zvýšili na 2:0 opäť zásluhou Mosquita, ktorý premenil pokutový kop nariadený za faul Junasa na prenikajúceho Nathana. Na rozdiel triedy zvýšil v nadstavenom čase prvej časti Nathan, proti jeho prudkej strele nemal Junas najmenšiu šancu.

II. Polčas

Do druhého polčasu vstúpili Brazílčania aktívnejšie. V 48. min bol blízko k hetriku Mosquito, jeho strela obtrela ľavú žrď. O štyri minúty neskôr sa „kanárici“ tešili zo štvrtého presného zásahu, chybu slovenskej obrany potrestal svojím druhým gólom Nathan. V 56. min zvýšil Caio Rangel krásnou strelou do ľavého horného rohu na 5:0. Zverenci trénera Ladislava Pecka sa dočkali čestného úspechu v 68. min, keď po akcii Haraslína a zakončení Hromadu dorazil loptu do siete stopér Vavro.

Už o dve minúty dosiahol hetrik Mosquito, ktorý sa presadil cez otvorenú obranu Slovákov. Ďalšiu ranu utrpeli hráči okolo kapitána Hromadu v 78. min, keď musel pre zranenie opustiť ihrisko stopér MŠK Žilina Vavro. V nadstavenom čase sa pokúsil ohroziť Junasovu bránku striedajúci Kenedy, mladý Brazílčan však v zakončení neuspel. Juhoameričania zvíťazili po presvedčivom výkone zaslúžene 6:1.