Slovenská futbalová „21“ vycestuje do Portugalska, čakajú ju prípravné stretnutia

Slovensko - Severné Írsko
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v novembri absolvujú dve prípravné stretnutia na turnaji v Portugalsku.

Slovenskí mladíci nastúpia 16. novembra proti výberu Saudskej Arábie do 20 rokov a o dva dni neskôr aj proti domácej „dvadsiatke“. Aj Slováci na podujatie vycestujú s hráčmi do 20 rokov. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

„Bude to partia, ktorá by mala byť základom pre ďalší kvalifikačný cyklus. Budeme mať k dispozícii chalanov narodených v roku 1998 a mladších. Na turnaji môžeme postupne spoznávať hráčov. V novom reprezentačnom mužstve budú aj hráči, ktorých sme už vyskúšali – Martin Vantruba, Christián Herc, Martin Šulek, Branislav Sluka, Ľubomír Tupta či Róbert Boženík. Budeme mať možnosť spoznať aj ďalších futbalistov, ktorí sa buď ukazujú na prvoligových či druholigových trávnikoch, alebo hrajú zahraničné súťaže. Zámer je jasný, spoznať hráčov v kvalitnej medzinárodnej konfrontácii. Herne chceme nastaviť veci, na ktorých budeme dlhodobo pracovať,“ povedal tréner slovenskej „dvadsaťjednotky“ Adrián Guľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrián Guľa