Slovensko - Severné Írsko
1
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský
22. 03. 2019 19:57 FutbalSlovenskoFutbal z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Slovenská futbalová „21“ zvládla prípravný zápas s Gréckom, v závere rozhodol Oravec

ŽILINA 22. marca (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili nad rovesníkmi z Grécka 4:3 v piatkovom prípravnom medzištátnom stretnutí v Žiline. Domáci mali vynikajúci vstup do zápasu, keď po ôsmich minútach viedli zásluhou Petra Pokorného a Petra Kolesára o dva góly.

Slovenský rozlet nezastavilo ani zníženie Anargyrosa Kampetsisa, na ktoré zareagoval Róbert Boženík a vrátil svojmu tímu pokoj na kopačky. Dvojgólové vedenie však Slováci neudržali.

Po polhodine hry sa opäť presadil Kampetsis a v druhom polčase naňho nadviazal aj grécky kapitán Dimitrios Limnios.

V záverečných minútach ale slovenskí mladíci ukázali väčšiu bojovnosť a napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď v 88. min rozhodol Matej Oravec. Ďalší prípravný duel čaká zverencov Adriána Guľu v utorok 26. marca o 17.00 h, v Dunajskej Strede nastúpia proti nórskej „dvadsiatke“.

Medzištátny prípravný futbalový zápas

• piatok

Slovensko „21“ – Grécko „21“ 4:3 (3:2)
Góly: 2. Pokorný, 8. P. Kolesár, 18. Boženík, 88. M. Oravec – 12. a 29. Kampetsis, 61. Limnios, ŽK: 25. Boženík, 31. B. Sluka, 90.+ Herc – 36. Evangelou, 64. Natsos, rozhodovali: Frankowski (Poľ.) – Poláček, Hrmo (obaja SR), 1236 divákov

Slovensko „21“: M. Vantruba – Majdan, M. Šulek (72. Vaško), M. Oravec, B. Sluka (83. M. Vojtko) – Herc, Pokorný (72. Špyrka), P. Kolesár (46. M. Adamec) – Tupta (83. J. Švec), Boženík (62. D. Strelec), Tomič (62. M. Kmeť).
Grécko „21“: Siampanis – Oues (69. Apostolakis), Evangelou (46. Dimitriou), Nikolaou (89. Liagkas), Katranis (69. Giannoutsos) – Natsos, Milogevits (46. Tsingaras) – Vrousai, Iatroudis (46. Douvikas), Limnios (80. L. Rossi) – Kampetsis (80. Oikonomidis)

I. polčas

Úvodný polčas ponúkol až päť gólových momentov, keďže prakticky všetky vážnejšie šance sa skončili zmenou skóre. V 2. min vybojoval loptu v rohu ihriska Peter Kolesár, udržal ju na trávniku a z jeho práce následne profitoval Peter Pokorný.

Technické zakončenie stredopoliara rakúskeho Lieferingu z hranice pokutového územia zapadlo presne k žrdi gréckej bránky. Druhý zásah mladých Slovákov prišiel o šesť minút neskôr. Ľubomír Tupta predviedol vydarenú individuálnu akciu, ktorú síce nedokázal vyšperkovať gólom, ale odrazenú loptu si našiel Kolesár a pohotovo ju poslal do siete. V 12. min prišla rýchla grécka odpoveď.

„Sokolíci“ nevyužili brejkovú situáciu a nezareagovali na protiútok súpera. Anargyros Kampetsis zostal osamotený vo vnútri šestnástky, odkiaľ prekonal bezmocného Martina Vantrubu. O ďalších šesť minút dosiahlo Slováci tretí presný zásah. Jednoduchá a rýchla akcia po pravej strane vyvrcholila centrom Branislava Sluku a presnou koncovkou Róberta Boženíka. Gréci však do prestávky ešte stihli znížiť. V 30. min sa presadil presnou hlavičkou druhýkrát v zápase Kampetsis.

II. polčas

Na začiatku druhého dejstva Michal Tomič našiel výbornou prihrávkou cez celú šírku ihriska voľného Tuptu, ale zakončovateľ talianskeho Hellasu Verona v šestnástke zbytočne váhal so streľbou. Rovnaký hráč sa ocitol v príležitosti aj o pár sekúnd neskôr, no v tomto prípade ho vychytal Marios Siampanis.

V 59. min sa prezentoval rýchlou krídelnou akciou Tomič, tentoraz namiesto prihrávky zvolil strelu a rozvlnil iba bočnú sieť gréckej bránky. Slováci boli síce aktívnejší, no v 62. min paradoxne udreli hostia. V pokutovom území dostal veľa priestoru kapitán gréckej „dvadsaťjednotky“ Dimitrios Limnios a z uhla vyrovnal.

Od tohto momentu sa tímy ťažko dostávali do nebezpečných situácii a dlho to vyzeralo na remízový rezultát. V 88. min však slovenskému výberu vyšla štandardná situácia a o víťazný gól sa postaral obranca Matej Oravec.

Hlasy

Adrián Guľa (tréner SR „21“): „Myslím si, že to bol kvalitný zápas. Vážime si víťazstvo, pretože sa nerodilo ľahko, hoci úvod bol fantastický a boli sme v ňom mimoriadne efektívni. Bolo zaujímavé sledovať reakciu chlapcov, keď súper vyrovnal. Tlačili sa za víťazstvom a gratulujem im, že sa im to podarilo.“

Matej Oravec (obranca SR „21“, autor víťazného gólu): „Mali sme veľmi dobrý začiatok, no zbytočne sme si to skomplikovali. Celý duel sme boli lepší a keby sme skórovali skôr, mohlo to byť pokojnejšie. Tešili sme sa na tieto zápasy, pretože hráme doma pred vlastnými fanúšikmi. Snažíme sa hrať ofenzívny futbal, pretože si uvedomujeme, že v tom je naša sila.“

Peter Pokorný (stredopoliar SR „21“, autor gólu): „Vybehli sme na súpera a musím sa poďakovať spoluhráčom, ktorí vybojovali loptu a tá sa dostala ku mne. Ten gól nás nabudil, neprestávali sme a pridali ďalšie. Bol to môj prvý v dvadsaťjednotke, veľmi si ho cením. Dal som si malý darček.“

Čakali sme v Trnave lepší výsledok, vraví Zsolt Kalmár po kvalifikačnej prehre so Slovenskom Policajti na zápase Slovensko – Maďarsko rozdali niekoľko pokút, zadržali aj slovenského fanúšika

Dvojakej kvalite produktov odzvonilo, tvrdí ministerka Matečná a výrobcom adresovala výzvu Foto: Farmári stanujú pred budovou Pôdohospodárskej platobnej agentúry, pripájajú sa ďalší Katedrálu Notre Dame, ktorú vážne poškodil požiar, zahalia do ochranných plachiet Nezamestnanosť na Slovensku sa znížila, ale očakávania ministra Richtera sa nenaplnili Pohraničná militantná skupina podľa FBI plánovala vraždu Obamu, Sorosa či Clintonovej Foto: Gemerský expres bude premávať po tratiach, po ktorých už osobné vlaky nejazdia Slovenské domácnosti dobiehajú v rebríčku nemecké a rakúske, ale nie výškou príjmu Z komika bude ukrajinský prezident. Kto je Volodymyr Zelenskyj?