Slovenská hokejová osemnástka vyhrala turnaj v Dánsku

Hokej

VOJENS 7. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa stala víťazom Turnaja štyroch krajín v dánskom meste Vojens. Mladí Slováci v sobotňajšej rozlúčke s podujatím síce prehrali s domácimi rovesníkmi 4:6, ale už pred týmto zápasom mali istotu celkového triumfu. Góly tímu trénera Petra Mikulu zaznamenali Samuel Buček, Marián Studenič, Erik Smolka a Vojtech Zeleňák.

Turnaj štyroch krajín výberov do 18 rokov – Vojens (Dán.):
Dánsko „18“ – Slovensko „18“ 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)

Góly SR „18“: 10. S. Buček (M. Roman), 19. Studenič (S. Buček, Bodák), 54. Smolka (Fehérváry, A. Liška), 60. Zeleňák (A. Liška, Bjalončík)

Bielorusko „18“ – Nemecko „18“ 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Hlas

(zdroj: oficiálny web SZĽH):

Peter Mikula (tréner SR „18“): „Dnes sa prejavilo to, čo robí hokej hokejom, a to je disciplína. Začiatok zápasu patril jednoznačne nám, no v druhej tretine sme hodili rukavicu súperovi a prakticky sme vôbec nehrali v pätici. Rozhodcovia mali voči nám veľmi prísny meter, a my sme sa tiež dopúšťali zbytočných vylúčení, kvôli čomu bola preťažená naša obrana. Súper aj vďaka našej nedisciplinovanosti využil až štyri presilovky. V tretej tretine sme sa ešte pokúšali niečo so zápasom urobiť, a som rád, že sme aspoň skorigovali výsledok. Pokiaľ ide o hru piatich proti piatim, nemôžem hráčom ani dnes nič vytknúť. Aj v prvých dvoch zápasoch ukázali, že pri rovnovážnom stave hrajú veľmi dobre. Dnes to teda bolo naozaj len o disciplíne a oslabeniach.“