Slovenská pošta upozorňuje na falošnú webovú stránku podobnú jej vlastnej, podala aj trestné oznámenie

Pošta, podvod, mail
Slovenská pošta upozorňuje zákazníkov, aby si dávali pozor na podvodné e-maily. Foto: koláž WBN

Slovenská pošta, a. s., podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s falošnou webovou stránkou veľmi podobnou jej vlastnej. Podvodníci podľa štátnej poštovej spoločnosti využívajú falošný portál s cieľom presvedčiť predávajúceho, že ide o bezpečný spôsob predaja tovaru. Oslovujú adresátov na stránkach s ponukou kúpy či predaja rozličného tovaru a pošta má údajne overiť údaje o platobnej karte na zrealizovanie transakcie.

Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, ide však o podvod, pretože pošta nikdy nepýta peniaze ani nesprostredkúva pripísanie peňazí na účet prostredníctvom emailov.

Adresátov falošných správ preto spoločnosť vyzýva k ostražitosti, aby kontrolovali odosielaciu adresu a na podozrivé emaily nereagovali.

„Pochybná adresa phishingových emailov totiž jasne napovedá, že ide o podvod. V prípade, že klienti na tieto podvodné emaily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím im bola spôsobená škoda, odporúčame im obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní,“ uviedla Dorčáková. Vizuály falošných emailov a SMS správ sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta Dorčáková
Firmy a inštitúcie Slovenská pošta