Slovenská reprezentantka Dominika Škorvánková prestúpila do Bayernu Mníchov

Dominika Škorvánková
Dominika Škorvánková Foto: fcbayern.com

MNÍCHOV 3. mája (WebNoviny.sk) – Útočníčka slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie Dominika Škorvánková prestúpila z nemeckého klubu SC Sand do tamojšieho veľkoklubu FC Bayern Mníchov. Referuje o tom oficiálna stránka Bavorov. Dvadsaťpäťročná hráčka podpísala s FCB kontrakt do 30. júna 2019.

„Bayern považujem za veľmi príjemný klub a som si istá, že som urobila správny krok,“ vyhlásila D. Škorvánková, šesťnásobná najlepšia futbalistka Slovenska (2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016).

S transferom novej akvizície je spokojná aj trénerka Karin Dannerová. „Už sme zo Sandu získali útočníčku Jovanu Damnjanovičovú a som presvedčená, že si budú s Dominikou na ihrisku rozumieť. Veríme, že do našej hre vnesie dynamiku, silu a túžbu po úspechu,“ poznamenala Dannerová.

A aké sú Škorvánkovej ambície v novom klube? „Chcem vyhrať titul,“ doplnila rodáčka z Dunajskej Lužnej, ktorá hrávala za SC Sand od roku 2015. V minulosti pôsobila aj Slovane Bratislava (získala s klubom štyri majstrovské primáty) či rakúskom tíme SV Neulengbach (dve ligové prvenstvá).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Bayern Mníchov