Slovenská Saneca Pharmaceuticals vstupuje na americký trh

BRATISLAVA 18. septembra (WBN/PR) – Spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, a.s. (Saneca) a AMRI štartujú strategickú spoluprácu zameranú na vývoj, výrobu a marketing v oblasti portfólia opiátových aktívnych farmaceutických ingrediencií (API). V rámci tejto spolupráce sa spoja sila a odbornosť slovenskej spoločnosti Saneca v oblasti extrahovania opiátov z rastlinnej biomasy s aktívami spoločnosti AMRI v USA. Spolupráca bude taktiež výrazne ťažiť zo sily spoločnosti AMRI v oblasti predaja a marketingu na trhu v USA.

V zmysle podmienok spolupráce bude spoločnosť Saneca dodávať medziprodukty a zároveň podieľať sa na vývoji a výskume kontrolovaných generických API s cieľom umožniť spoločnosti AMRI doplniť vlastné portfólio o viac ako dva tucty API. Na základe zákazníckeho dopytu bude spoločnosť AMRI pripravovať žiadosti o licenciu v USA a po schválení Americkým úradom pre liečivá a potraviny (FDA), vyrábať API vo svojich priestoroch schválených Federálnou správou na kontrolu liečiv (DEA) v USA.

Vo vývoji a výrobe kontrolovaných látok má Saneca Pharmaceuticals bohaté skúsenosti po niekoľko desiatok rokov. Už v roku 1943 (vtedy ešte ako spoločnosť Slovenské alkaloidy, neskôr Slovakofarma Hlohovec) začala výroba morfínu extrakciou z makovej slamy. Počas nasledujúceho, viac než 70-ročného rozvoja v tejto oblasti, sa tu vyrábalo viac než 30 rôznych druhov týchto látok.

Uvedená spolupráca umožní nielen dodávať medziprodukty do USA, ktorý má v tejto oblasti prísnu reštrikčnú politiku a vysoko konkurenčný trh, ale rovnako aj zdieľať výsledky výskumu. Výsledkom bude rýchlejšie uvedenie jednotlivých API do výrobného portfólia, jeho rozšírenie a zvýšenie konkurencieschopnosti firmy. Pre malú firmy z centrálnej Európy je to obrovský skok vpred. V celej doterajšej histórii firmy nebol ani jeden produkt predávaný na americkom trhu a teraz je príležitosť umiestniť ich hneď niekoľko.

Spolupráca so spoločnosťou AMRI nám prinesie vzájomný prospech pri vývoji a výrobe opiátových aktívnych farmaceutických látok. Rovnako umožní naďalej akcelerovať a posilňovať našu schopnosť expanzie na nové trhy s existujúcimi a novými produktmi,” hovorí Anthony Sheehan generálny riaditeľ Skupiny Saneca. „Kľúčom k úspechu spojenia so spoločnosťou AMRI je jej jedinečná schopnosť implementovať a validovať rôznorodé spektrum technických procesov vo svojich priestoroch v USA. Toto nám napokon poskytne schopnosť vyrábať a predávať opiáty na trhu v USA v súlade so zásadami Správnej výrobnej praxe,” dodáva Sheehan.

Sme veľmi radi, že vstupujeme do tejto strategickej spolupráce so spoločnosťou Saneca,” hovorí George Svokos, senior viceprezident a výkonný riaditeľ pre predaj spoločnosti AMRI. „Toto spojenie nám umožní nielen rozšíriť naše portfólio API kontrolovaných substancií, ale tiež nám umožní úplnú integráciu s konkurenčnou nákladovou štruktúrou,” uzatvára Svokos.

O spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, a.s.

Spoločnosť Saneca Pharmaceuticals je významným hráčom v rámci celosvetového farmaceutického a zdravotníckeho odvetvia. Spoločnosť vyvíja a vyrába liekové formy vysokej kvality, vrátane pevných, tekutých liekových foriem, gélov a krémov. Taktiež disponuje portfóliom syntetických aktívnych farmaceutických ingrediencií (API) a opiátových API vyrábaných z rastlinnej biomasy. Produktové portfólio Saneca pokrýva široký sortiment terapeutických kategórií. Pôvodná spoločnosť bola založená v roku 1940. Vďaka pravidelným investíciám a pod vedením skúsených manažérov zabezpečuje oblasť výroby a vývoja finálnych liekových foriem, syntézy a vývoja API a taktiež oblasť distribúcie. Saneca Pharmaceuticals je moderný závod, ktorý pracuje v súlade so zásadami Správnej výrobnej praxe a výsledkami v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci i životného prostredia.

Bližšie informácie o spoločnosti Saneca Pharmaceuticals nájdete na www.saneca.com.

O spoločnosti AMRI

Spoločnosť Albany Molecular Research Inc. (AMRI) je celosvetovou organizáciou v oblasti vývoja a výroby aktívnych farmaceutických ingrediencií (API) a liekových produktov (Drug Product Manufacturing – DPM). Sekcia aktívnych farmaceutických ingrediencií API podporuje chemický vývoj a výrobu komplexných API v súlade so zásadami Správnej výrobnej praxe, vrátane kontrolovaných substancií, biologík, peptidov, steroidov, hormónov, cytotoxických zlúčenín a sterilných API. V prípade záujmu o viac informácií o spoločnosti AMRI navštívte webovú stránku www.amriglobal.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom