Slovenská sporiteľňa predáva záložné listy za 7 miliónov eur

Slovenská sporiteľňa
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská sporiteľňa začala s predajom hypotekárnych záložných listov v celkovej výške 7 mil. eur.

Predaj ukončí najneskôr 23. augusta. Ako ďalej banka informovala, emisiu tvorí 7 tisíc cenných papierov s menovitou hodnotou tisíc eur.

Úročiť sa budú ročnou pevnou úrokovou sadzbou 2 %. Výnosy bude banka vyplácať až do splatnosti, ktorá je 23. augusta 2019, každý polrok, vždy vo februári a v auguste.

Emisný kurz je stanovený na 100 % menovitej hodnoty cenného papiera. Minimálna výška investície nie je stanovená. V rámci upisovania nebude banka investorom účtovať žiadne poplatky.

Cenný papier si záujemcovia môžu kúpiť na obchodných miestach banky. V prípade potreby ho môžu kedykoľvek predať na Burze cenných papierov Bratislava prostredníctvom Slovenskej sporiteľne alebo ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská sporiteľňa