Slovenská zostava na Pjongčang je bez Kuzminovej

Anastasii Kuzminovej sa v pretekoch s hromadným štartom nedarilo
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová počas biatlonových pretekov na 12,5 km s hromadným štartom na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 17. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BANSKÁ BYSTRICA 28. februára (WebNoviny.sk) – Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šima, Jana Gereková, Terézia Poliaková a sestry Paulína a Ivona Fialkové tvoria slovenskú zostavu na 8. kolo Svetového pohára biatlonistov (aj so zarátaním nedávnych MS v rakúskom Hochfilzene), ktoré sa uskutoční 2. – 5. marca v Pjongčangu v Kórejskej republike. Informáciu priniesol web Biatlon-Info.sk.

V dejisku budúcoročných ZOH teda bude absentovať dvojnásobná olympijská víťazka v šprinte Anastasia Kuzminová, ktorá na spomenutom šampionáte štartovala po chorobe dýchacích ciest a skončila ôsma v rýchlostných pretekoch, trinásta v stíhačke a dvadsiata druhá v „mass-štarte“. Vytrvalostné preteky vynechala. SP po ázijskej zastávke ešte má na programe dve európske podujatia: 10. – 12. marca vo fínskom Kontiolahti a 17. – 19. marca v nórskom Osle-Holmenkollene.

Súbežne s Pjongčangom bude 7. kolo IBU Cupu: 2. – 5. marca sa v spomenutom Kontiolahti zapoja zo Slovákov do diania Michal Kubaliak, Ondrej Kosztolányi, Šimon Bartko, Alžbeta Majdišová a Veronika Machyniaková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta MajdišováAnastasia KuzminováJana GerekováMartin OtčenášMatej KazárMichal ŠimaŠimon BartkoTerézia PoliakováTomáš Hasilla