Slovenské basketbalistky opäť prehrali, stále môžu postúpiť

GYÖR 20. júna (WEBNOVINY) – Basketbalové reprezentantky Slovenska prehrali na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v Maďarsku už štvrtý zápas za sebou.

Zverenky Maroša Kováčika podľahli v sobotňajšom stretnutí v nadstavbovej F-skupine v Györi favorizovaným Ruskám 61:75 (36:41), ktoré na konci tretej štvrtiny získali rozhodujúci 16-bodový náskok.

Ak chce výber SR postúpiť do štvrťfinále šampionátu, v pondelok proti Chorvátsku (15.30 h) musí bezpodmienečne zvíťaziť akýmkoľvek rozdielom a zároveň v ten istý deň Litva nesmie zdolať Srbsko.

Výsledok – F-skupina – sobota:
Rusko – Slovensko 75:61 (23:23, 18:13, 23:12, 11:13)

Najviac bodov Ruska: Vadejevová 22, Beľakovová 17 (3 trojky), Princeová 11

Zostava a body Slovenska: Hruščáková a Bálintová po 15, Kiššová 11, Jurčenková 6, Toliverová 4 (Vyňuchalová 6, Žirková a M. Páleníková po 2, Krč-Turbová a D. Baburová po 0)

TH: 14/12 – 8/5, fauly: 17 – 19, trojky: 7 – 2, rozhodovali: Bissang (Fr.), Calik (Poľ.) a Jokič (Č. Hora), 1100 divákov

V prvom polčase hrali Slovenky s favoritom vyrovnanú partiu. Viedli 15:11 v 6. min a naposledy v 17. min 34:32. Súperkám sa vyrovnali v doskakovaní aj úspešnosti streľby z hry. Paradoxne najväčšia strelecká opora tímu SR Kristi Toliverová v prvej polovici duelu ani raz neskórovala.

Rusky odskočili v závere druhej štvrtiny na 5-bodový rozdiel, ktorý však po tretej časti hry narástol na rozhodujúcich 16 bodov (64:48). „Zborná“ v poslednej desaťminútovke s prehľadom kontrolovala vývoj a dosiahla potrebné tretie víťazstvo do tabuľky F-skupiny, ktoré jej zaručilo postup do štvrťfinále.

Hlas:

Martina Kiššová (krídelníčka Slovenska): „Hrali sme v prvom polčase s Ruskami dobrý zápas, držali nádej na dobrý výsledok. Je smutné, že v závere prvej polovice a potom aj po zmene strán sme sa trochu opustili. Neviem, ako je to možné. Chýbali tam emócie. Zostáva nám už len vyhrať zápas s Chorvátkami a dúfať, že nám niekto pomôže.“