Slovenské basketbalistky v príprave tesne zdolali Lotyšky

Basketbal

ŠOPRON 31. mája (WEBNOVINY) – Ženská reprezentácia basketbalistiek SR zvíťazila vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v maďarskom Šoprone nad výberom Lotyšska 68:62.

Pre zverenky Ivana Vojtka ide o prvú výhru vo štvrtom vystúpení v rámci prípravy na blížiacu sa kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2013 vo Francúzsku.

Slovenky predtým zohrali tri stretnutia v Tokiu, kde trikrát tesne podľahli Japonkám. V piatok nastúpia proti domácim Maďarkám, ktoré vedie bývalý kouč Good Angels Košice Štefan Svitek.

Výsledok – štvrtok:

Lotyšsko – Slovensko 62:68 (20:19, 16:15, 17:23, 9:11)

Zostava a body SR: Jalčová 17, Kupčíková 15, Tetemondová 12, Vyňuchalová 8, Kmeťová 7, Jurčenková 4, Sujová 3, Šimová 2, Minčíková a Kubatová 0

Hlas:

Ivan Benninghaus (manažér reprezentácie SR): „Teší nás, že napriek zdravotným problémom, ktoré sužujú tím, sme dosiahli naše prvé víťazstvo v príprave. Pričinilo sa oň všetkých desať hráčok, bodovo nás podľa očakávania potiahli tie medzinárodne najostrieľanejšie – Ivana Jalčová, Lucia Kupčíková, Katarína Tetemondová, Romana Vyňuchalová. Dievčatá v druhom polčase doslova dreli v obrane, čím privádzali súperky do zúfalstva. Teda najmä skvelá defenzíva priniesla zvrat, otočili sme skóre a v závere kontrolovali priebeh.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Kupčíkováštefan svitek
Firmy a inštitúcie Slovenská basketbalová reprezentácia žien