Slovenské biatlonistky zlyhali, tréner neskrýval sklamanie

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová Foto: archívne, SITA/AP

RUHPOLDING 8. januára (WEBNOVINY) –

Tréner Obererlacher nie je spokojný

„Nie som spokojný s niektorými výkonmi ani výsledkom ako celkom. Chceli sme skončiť vyššie. Janka Gereková na prvom úseku nemala svoj deň. V tréningoch strieľala výborne, ale v súťaži jej to nevyšlo. Odovzdávala s veľkou stratou a Teréziu Poliakovú dostala pod tlak. Tá prvú streľbu zvládla výborne, ale potom musela rovnako na trestný okruh, keď predtým spadla. Nasťa Kuzminová podala vzápätí výborný výkon a potiahla nás vyššie. S Martinou Chrapánovou na poslednom úseku som spokojný. Škoda troch nepresných výstrelov na záverečnej položke v stoji, kde dobíjaním stratila sekundy, ktoré nás mohli posunúť ešte vyššie, možno až na ôsme – deviate miesto. V poslednej štafete pred olympiádou na budúci týždeň v Anterselve dáme určite šance Paulíne Fialkovej, ktorú sme po problémoch so zubom dnes ešte šetrili,“ komentoval výkon svojich zvereniek reprezentačný tréner slovenských biatlonistiek Josef Obererlacher.

Víťazkami stredajších pretekov ženských štafiet na 4x 6 km v rámci 5. kola Svetového pohára biatlonistiek v nemeckom Ruhpoldingu sa stali reprezentantky Ruska. Štvorica Jekaterina Glazyrinová, Oľga Zajcevová, Irina Starichová a Oľga Viluchinová zvíťazila s náskokom 6,2 s pred domácimi reprezentantkami Nemecka.

Víťazné Rusky sa síce sedemkrát zmýlili na strelnici, ale nemusel absolvovať ani jedno trestné kolo. V záverečnom mikrosúboji o prvé miesto na štvrtom úseku Viluchinová bežecky zdolala Franzisku Hildebrandovú. Tretie skončili Nórky s finišmankou Torou Bergerovou s odstupom 16,7 s za víťazkami.

Slovenská štafeta v zložení Janka Gereková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová a Martina Chrapánová obsadila v konkurencii 21 tímov 11. miesto. Slovenky zaostali za víťaznými Ruskami o 3:19,8 min, keď popri 12 chybách na strelnici museli aj na dva trestné okruhy. Po šiestom mieste z Hochfilzenu a deviatom z Le Grand Bornand je to mesiac pred začiatkom ZOH v Soči mierny ústup z pozícií.

Slovenské ambície na prvú osmičku či šestku sa začali rúcať hneď v úvode. Gereková pokazila streľbu v stoji. Trikrát minula, nestačilo jej ani dobíjanie a musela na trestné kolo. Poliakovej odovzdávala štafetu až ako sedemnásta. Poliaková takmer navlas zopakovala zlý strelecký výkon svojej kolegyne v stoji a rovnako absolvovala trestné kolo. Skúsená Kuzminová na treťom úseku podala dobrý výkon s jedinou streleckou chybičkou v ľahu a posunula Slovenky na 13. priečku. Chrapánová na záverečnom úseku síce dovedna štyri razy minula, no bez trestného kola. V záverečnom šprinte do cieľa predstihla Fínku aj Kanaďanku a vytiahla slovenské družstvo na konečné 11. miesto.

Svetový pohár v biatlone – Ruhpolding (Nem.):

Štafety žien na 4x 6 km: 1. Rusko (Jekaterina Glazyrinová, Oľga Zajcevová, Irina Starichová a Oľga Viluchinová) 1:09:42,2 h (0+7), 2. Nemecko (Franziska Preussová, Evi Sachenbacherová-Stehleová, Laura Dahlmeierová, Franziska Hildebrandová) +6,2 s (1+5), 3. Nórsko (Tiril Eckhoffová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Synnöve Solemdalová, Tora Bergerová) +16,7 (2+8), 4. Ukrajina +37,7 (0+5), 5. Francúzsko +1:32,4 min (1+5), 6. Bielorusko +1:37,8 (0+4), … 11. Slovensko (Janka Gereková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová, Martina Chrapánová) +3:19,8 (2+12).

Poradie v Pohári národov žien:

1. Ukrajina 3260 bodov, 2. Nemecko 3218, 3. Nórsko 3210, 4. Rusko 3166, 5. Francúzsko 2907, 6. Česko 2608, … 10. Slovensko 2272.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováJanka GerekováLaura DahlmeierováMartina ChrapánováOľga ZajcevováTerézia Poliaková