Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenske elektrarne mochovce
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
22. 02. 2018 15:49 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia

Slovenské elektrárne odstraňujú chyby pri dostavbe Mochoviec, povolenie na spustenie nemajú

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Slovenským elektrárňam sa darí odstraňovať nedostatky pri dostavbe tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce (EMO), ktoré odhalil Úrad jadrového dozoru SR.

„Slovenské elektrárne postupne predkladali na úrad dokumentáciu správneho konania s odstránenými nedostatkami a úrad priebežne hodnotil správnosť a úplnosť odstránenia nedostatkov. Výsledok hodnotenia úradu je, že nedostatky v dokumentácii správneho konania sú odstránené v požadovanom rozsahu a v stanovenom termíne,“ uviedol dozorný orgán.

Správne konanie je stále prerušené

Úrad však upozorňuje, že odstránenie nedostatkov v dokumentácii neznamená, že správne konanie vo veci vydania povolenia na uvádzanie tretieho a štvrtého mochoveckého bloku pokračuje.

„Správne konanie vo veci vydania povolenia na uvádzanie jadrových blokov do prevádzky je stále prerušené. Pokračovať bude až po dokladovaní požadovanej pripravenosti zariadenia na uvádzanie do prevádzky,“ konštatoval úrad.

Úrad jadrového dozoru prerušil správne konanie vo veci žiadosti Slovenských elektrární o vydanie povolenia na uvádzanie jadrových blokov do prevádzky koncom augusta minulého roka.

„Hlavným dôvodom prerušenia správneho konania boli nedostatky podania, ktoré sú vyvolané stavom pripravenosti jadrového zariadenia na vykonanie požadovaných skúšok a zdokumentovanie ich výsledkov,“ uviedol kontrolný orgán.

Tretí blok pripojili k sústave

Slovenské elektrárne už pripojili tretí blok k elektrizačnej sústave. Pripojenie v súčasnosti slúži ako hlavný zdroj napájania stavby a pre spúšťanie bloku do prevádzky. Po dokončení dostavby sa cez toto pripojenie bude dodávať elektrina do prenosovej sústavy Slovenska.

V súlade so strategickými plánom Slovenských elektrární, ktorý bol schválený akcionármi spoločnosti v marci minulého roku, sa začiatok prevádzky tretieho mochoveckého bloku očakáva koncom tohto roka a štvrtého bloku koncom roka 2019.

V závere januára bola dostavba tretieho bloku Atómovej elektrárne Mochovce ukončená na 96,2 % a štvrtého bloku na 84,8 %.

Odporúčané články

Dostavba Atómovej elektrárne Mochovce pokračuje podľa harmonogramu Slovenskí atléti Volko, Gajanová aj Bubeník triumfovali na mítingoch v Česku

Neprehliadnite

Platy popredných manažérov v USA narástli za štyridsať rokov o vyše tisíc percent Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Tvrdý brexit môže viesť k nedostatku potravín, palív a liekov, hovorí prognóza britskej vlády Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Aktualizované: Pri bombovom útoku Islamského štátu na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí Kimi Räikkönen si po šestnásťdňovom „záťahu“ uprostred sezóny nič nepamätal, priznáva v knihe

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X