Slovenské firmy utekajú podľa KDH pre dane do rajov

Dane
Foto: barosaonline.com

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Zo Slovenska odchádzajú firmy do daňových rajov, za čo podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka môže Smer-SD zvýšením daní firmám na 23%.

Ako povedal Moravčík dnes pre agentúru SITA, zo Slovenska minulý rok odišlo do daňových rajov približne 550 firiem, čo je viac ako 100-percentný nárast oproti roku 2011.

„Peniaze od našich firiem tak nebudú pomáhať Slovákom, ale občanom Belize, Cypru a ďalších krajín. Firmy, ktoré sa raz naučia podnikať cez daňové raje, väčšinou už svoje sídlo na Slovensko nevrátia. Vláda Smeru tak spôsobuje neodvratné škody pre Slovensko,“ zdôraznil Moravčík.

Odchod viac ako 500 firiem do daňových rajov je podľa Moravčíka aj dôvodom, prečo sa prepadli odhady výberu dane z príjmov právnických osôb o takmer 50 miliónov eur.

„Ministerstvo financií túto súvislosť popiera napriek tomu, že je absolútne jasná a vyhovára sa na krízu v Európe. Vláda Smeru pritom firmy do daňových rajov nielen vyháňa, ale potom ich aj finančne podporuje z daní našich ľudí. Dôkazom toho sú stovky miliónov eur, ktoré sa k firmám v daňových rajoch dostanú cez energetickú podporu či zoštátnenie zdravotných poisťovní,“ upozornil podpredseda KDH.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie