Slovenské florbalistky sú v novom rebríčku IFF na rekordnom mieste

FLORBAL: Slovensko - Singapur
Slovenské florbalistky. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

HELSINKI 12. februára (WebNoviny.sk) – Slovensko figuruje na 6. mieste v novom ženskom rebríčku krajín Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF). Pre reprezentáciu SR to je nové maximum.

Renking berie do úvahy umiestnenie z ostatných dvoch svetových šampionátov, aktuálne ide o MS 2015 a aj MS 2017, ktoré sa v decembri uskutočnili v Bratislave. Slovenské zverenky českého trénera Michala Jedličku pred domácim publikom obsadili 5. priečku a dosiahli svoje najlepšie umiestnenie v histórii.

MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave bol jedenásty v poradí. Slovenské reprezentantky sa dosiaľ na MS predstavili štyrikrát – aj vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

Na čele rebríčka sú úradujúce svetové šampiónky Švédky, nasledujú Fínky, Švajčiarky a Češky, pred Slovenkami tiež sú Lotyšky. Vo výlučne európskej elitnej desiatke figurujú aj Poľky, Nemky, Nórky a Dánky. Medzinárodná florbalová federácia registruje v poradí 34 krajín. Ďalšia aktualizácia rebríčka IFF bude po MS 2019 vo švajčiarskom Neuchateli.

Rebríček Medzinárodnej florbalovej federácie

  • ženy

1. Švédsko, 2. Fínsko, 3. Švajčiarsko, 4. Česko, 5. Lotyšsko, 6. Slovensko, 7. Poľsko, 8. Nemecko, 9. Nórsko, 10. Dánsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom