Slovenské hádzanárky priznali únavu, Holanďanky ich ubehali

Slovenské hádzanárky nestačili na Holanďanky
Katarina Dubajová zo Slovenska (vľavo vo výskoku) v súboji II. štvrťfinálovej skupiny medzi Slovensko - Holandsko na XI. majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku. Záhreb, Chorvátsko,14. december 2014. Foto: SITA/Kristián Molnár

ZÁHREB 15. decembra (WEBNOVINY) – Na výkone slovenských hádzanárok v nedeľňajšom stretnutí v Záhrebe proti Holandsku (20:30) vo štvrťfinálovej fáze na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku sa naplno prejavila únava.

Na fyzicky náročný turnaj, keď v priebehu siedmich dní odohrali už štvrtý zápas, nie sú zvyknuté vzhľadom na absenciu na vrcholných podujatiach v predchádzajúcich rokoch.

Obrazom: Slovenské hádzanárky nestačili na Holanďanky

„Nie je to výhovorka, ale boli sme unavené. Dá sa povedať, že Holanďanky nás ubehali. V prvom polčase prišla hluchá desaťminútovka, v ktorej sme sa nevyvarovali chýb a na rozdiel od predchádzajúcich duelov sme sa už nedostali do stretnutia. Musíme sa poučiť aj z takýchto zápasov, pretože ani jeden nie je jednoduchý,“ rozhovorila sa v mixzóne krídelníčka Lýdia Jakubisová, ktorá najmä v úvodnom dejstve gólovo ťahala slovenské družstvo.

„Každý tím má v nohách tri zápasy i presun do dejiska skupiny, ale, žiaľ, na nás sa to prejavilo asi najviac. Nevadí, musíme dať hlavy hore a počas pondelkového voľného dňa načerpať sily na zostávajúce vystúpenia,“ doplnila Jakubisová.

Za najlepšiu hráčku tímu SR vyhlásili Martinu Školkovú. Dvadsaťdeväťročná spojka dala aj najviac gólov. Aj jej šesť presných zásahov pomohlo odvrátiť hrozbu, že sa v Zagreb Arene zrodí najvyššia prehra v doterajšom priebehu šampionátu.

„Tridsať inkasovaných gólov je dosť. Mrzí nás to, lebo sme toľko nedostali ani od Čiernej Hory. Verím, že v ďalšom súboji ich už bude v našej sieti menej,“ priznala Školková a k príčinám vysokej prehry uviedla: „Doplatili sme na to, na čo nás upozorňoval tréner, že sa to bude na nás valiť z každej strany. Žiaľ, nedokázali sme zachytiť protiútoky súperiek. Došli nám fyzické sily,“ povedala Školková.

Obrazom: Slovenské hádzanárky predviedli skvelý obrat proti Srbsku

Pokračovala: „My sme asi jediné družstvo, ktoré nie je na takýto typ turnaja zvyknuté. Keď sa to na vás valí, tak ani výkon nevyzerá dobre. V prvom polčase sme sa nemali na čom poriadne chytiť, potom sme sa aspoň trochu dostali do zápasu vďaka vysunutej obrane.“

Slovenské hádzanárky majú necelých 48 hodín na to, aby boli v stredu Švédkam rovnocennými protivníčkami: „Verím, že v pondelok si oddýchneme, lebo stále máme pred sebou dva duely a môžeme všetko napraviť,“ nádejala sa Školková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská reprezentácia hádzanárok