Slovenské hokejbalistky nedali šancu USA, majú bronz

Hokejbal
Slovenské hokejbalistky získali bronzové medaily. Foto: facebook.com/Hokejbalsk

ZUG 28. júna (WEBNOVINY) – Slovenské reprezentantky v hokejbale si vybojovali bronzové medaily na majstrovstvách sveta ISBHF vo švajčiarskom Zugu. Zverenky Jaroslava Kolibíka zdolali v nedeľňajšom dueli o 3. miesto výber USA presvedčivo 5:1 (0:0, 3:0, 2:1). Tromi gólmi sa prezentovala Petra Jurčová.

Po zlate a troch striebrach teda tentoraz zavesili Slovenkám na krk bronzové medaily. Nad Američankami zvíťazili aj v základnej fáze turnaja (vtedy 3:0). Na predchádzajúcich MS pred dvoma rokmi v kanadskom St. John´s obsadili hokejbalistky SR striebornú pozíciu.

V prvej tretine nedeľňajšieho súboja o bronz v Eishalle podržala Slovenky niekoľkými výbornými zákrokmi skúsená brankárka Zuzana Tomčíková, ktorá nedovolila Američankám skórovať. V druhej pätnásťminútovke dostala hráčky SR do vedenia Jana Kapustová a ďalšie dva zásahy pridala Petra Jurčová, ktorá na začiatku tretej tretiny skompletizovala svoj hetrik. Hoci sa súperkám z USA podarilo znížiť, definitívnu podobu výsledku dala Petra Pavlovičová.

V popoludňajšom finále pred 2153 divákmi v Bossard Arene si Kanaďanky poradili s Češkami 5:1 (1:0, 3:0, 1:1). Rozhodli troma gólmi počas 3:05 min v druhej tretine. Bol to súboj dvoch najlepších družstiev zo základnej časti podujatia a javorové listy nadviazali na svoj sobotňajší tesnejší úspech 4:2.

Konečná 5. priečka patrí Švajčiarsku: domáce reprezentantky zvíťazili ešte predpoludním nad výberom Talianska jednoznačne 6:0 (3:0, 1:0, 2:0). Na poslednom 7. mieste v konečnom účtovaní klasifikovali ženy Veľkej Británie.

MS v hokejbale – ženy – stretnutia o konečné umiestnenie – nedeľňajšie výsledky:

Finále:

Kanada – Česko 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 6. Koozeová (Blombergová, McArthurová), 22. Blombergová (Traversová, Larocqueová), 24. McCannová (Blombergová, Larocqueová), 25. Tulková (Johnstonová, Hoffmeyerová), 42. Desmierová (Keanová, Tulková) – 32. Rullová (Hyksová, Rejlová)

Zápas o 3. miesto:

Slovensko – USA 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Góly: 19. Kapustová (Jurčová), 21. Jurčová (Karafiatová, Kolcunová), 26. Jurčová (Žitňanská), 31. Jurčová (z tr. strieľania), 42. Pavlovičová (Klimašová) – 40. Bronsonová (Foleyová)