Slovenské mestá a obce osvetlí LED osvetlenie od OMS

Bez názvu
LED osvetlenie Foto: OMS, spol. s.r.o.

BRATISLAVA 14. novembra (WBN/PR) – Spoločnosť OMS, s celosvetovým pôsobením v oblasti výroby priemyselných a dizajnových svietidiel, bola doteraz vyhľadávaná hlavne pre interiérové osvetlenie a aplikácie. Aktuálne rozšírila svoje portfólio produktov a služieb o oblasť verejného osvetlenia, zahŕňajúce osvetlenie ciest, ulíc, parkov, parkovísk, športovísk alebo architektúry.

Pre slovenské obce a mestá je dnes otázka verejného osvetlenia mimoriadne aktuálna, keďže väčšina existujúcich osvetľovacích sústav inštalovaných do začiatku deväťdesiatych rokov už nespĺňa stanovené normy a predpisy. Zastarané a neefektívne osvetlenie znamená nielen vysoké náklady pre samosprávy, väčšiu záťaž pre životné prostredie, ale aj podstatné zníženie bezpečnosti a zvýšené riziko nehôd vo večerných a nočných hodinách. Motiváciu samospráv na zmenu verejného osvetlenia navyše zväčšuje budúce sprísnenie noriem a požiadaviek (revidovaná norma na osvetlenie ciest EN 13201) a povinné zefektívnenie svetelných zdrojov riadené smernicami EÚ. Trendy v osvetlení jednoznačne určujú cestu zvýšenia účinnosti pri výrazných úsporách nákladov a energií. „Ponúknuť zákazníkovi osvetlenie, ktoré prispeje k celkovej udržateľnosti životného prostredia a ešte mu aj dokáže ušetriť minimálne 35% až 60% nákladov za elektrickú energiu, je veľká príležitosť. Kombinácia verejného osvetlenia a LED svetelných zdrojov by mohla byť nástrojom, ako uspieť,“ hovorí Vladimír Levársky, majiteľ spoločnosti OMS, spol. s.r.o.

Bez názvu
Foto: OMS, spol. s.r.o.

Zvýšenie kvality života, výrazné zníženie nákladov a úspora primárnych zdrojov sú presvedčivé dôvody pre modernizáciu verejného osvetlenia. Spoločnosť OMS má potrebné vedomosti a skúsenosti a zákazníkom v rámci projektu rekonštrukcie verejného osvetlenia ponúka nadštandardnú podporu. Okrem vývoja rady LED exteriérových svietidiel FORSTREET zastrešuje kompletný projekt rekonštrukcie, začínajúc energetickým auditom pôvodného stavu, až po inštaláciu a poradenstvo pri financovaní. Pri verejnom osvetlení pracuje OMS výhradne s LED technológiami, ktoré vzhľadom na vynikajúce parametre účinnosti, životnosti a nízkej poruchovosti predstavujú najefektívnejšie riešenie.

LED svetelné zdroje sú zdrojom príjemného bieleho svetla, spektrálnym zložením podobného dennému svetlu, ktoré je pre ľudský zrak najprirodzenejšie.

Svietidlá a LED svetelné zdroje sa vyznačujú životnosťou až 50 tisíc hodín a nízkou poruchovosťou, čím výrazne prispievajú k zníženiu nákladov na údržbu. Jedným z najnovších príkladov úspešného projektu verejného osvetlenia s použitím LED svietidiel je renovácia pouličného osvetlenia Vinohradskej ulice v Prahe, ktorú momentálne osvetľujú svietidlá Forstreet Segin.

Pre všetkých, ktorí chcú o projektoch verejného osvetlenia získať viac informácií, bola zároveň pripravená internetová stránka www.svetlobeznik.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom