Slovenské ministerstvá chcú dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu, ale brzdí ich zásadný problém

Igor Matovič, Roman Mikulec
Zľava: Predseda vlády SR Igor Matovič a minister vnútra SR Roman Mikulec počas rokovania 11. schôdze vlády SR. Bratislava, 16. apríl 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR hľadá možnosti, ako čo najskôr dopraviť humanitárnu pomoc do Libanonu.

Ako agentúru SITA informovala Barbara Túrosová z tlačového odboru rezortu vnútra, problém s dodaním požadovaného materiálu vzniká pre jeho rozsah a rozmanitosť. Ide najmä o zdravotnícky materiál, ako napríklad lieky, ktoré Slovensko nemá v udržiavaných zásobách.

Viac o téme: Výbuch v Bejrúte

„Požiadavky na záchranné tímy sú v súčasnosti zo strany Libanonu pozastavené, nakoľko boli požadované kapacity naplnené. Slovensko naďalej deklaruje svoju pripravenosť vyslať svoj záchranný tím v prípade, že bude požiadavka znova obnovená,“ uzavrela Túrosová.

V utorok 4. augusta libanonským hlavným mestom Bejrút otriasla séria výbuchov. Po explózii 2 750 ton dusičnanu amónneho potvrdili úmrtie 135 osôb a približne päťtisíc zranených.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara TúrosováRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR