Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome chýbali vo finále, pohár získala Nemka Funková

VODNÝ SLALOM: MS juniorov a pretekárov do 23 rokov
Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

SEU D’URGELL 8. septembra (WebNoviny.sk) – Finále K1 v kategórii žien v Seu d´Urgell ovládla Nemka Ricarda Funková, druhá skončila Španielka Maialen Chourrautová a tretia bola Britka Mallory Franklinová.

Suverénka podstatnej časti sezóny Austrálčanka Jessica Foxová skončila vinou „päťdesiatky“ vo finále posledná desiata, ale napokon jej to stačilo na celkový triumf o 1 bod pred Funkovou a 18 bodov pred Rakúšankou Corinnou Kühnleovou.

Slovenky vo finále K1 chýbali a v sumáre sezóny bola z nich najlepšia Eliška Mintálová na 29. mieste. Do prvej päťdesiatky sa ešte vošli aj Michaela Haššová (36.) a Soňa Stanovská (41.).

Seu d´Urgell – Svetový pohár vo vodnom slalome

• Výsledky z finále:

K1 ženy: 1. Ricarda Funková (Nem.) 102,68 s (2), 2. Maialen Chourrautová (Šp.) 104,45 (2), 3. Mallory Franklinová (V. Brit.) 105,34 (0), 4. Corinna Kühnleová (Rak.) 105,86 (0), 5. Lucie Bauduová (Fr.) 106,72 (0)

Celkové poradie vo SP /po 5 pretekoch/: 1. Jessica Foxová (Aus.) 303 bodov, 2. Ricarda Funková (Nem.) 302, 3. Corinna Kühnleová (Rak.) 285,… 29. Eliška Mintálová 77, 36. Michaela Haššová 49, 41. Soňa Stanovská 33, 51. Elena Kaliská 15, 71. Kristína Nevařilová 4, 73. Lucia Murzová (všetky SR) 4.

Viac k osobe Elena KaliskáEliška MintálováLucia MurzováMichaela HaššováSoňa Stanovská