Slovenské tenisové derby vo Washingtone vyhrala Rybáriková

Magdaléna Rybáriková - Christina McHalová
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková (na zábere) si vo Washingtone poradila s Američankou Christinou McHalovou. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 2. augusta (WEBNOVINY) – Slovenské derby v rámci 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Citi Open v americkom Washingtone vyhrala Magdaléna Rybáriková, ktorá po boji zdolala Janu Čepelovú za 175 minút 7:5, 5:7 a 7:5.

Turnajová sedmička obhajuje vo Washingtone vlaňajší triumf. Rybáriková sa vo štvrťfinále vo FitzGerald Tennis Centre stretne s nasadenou jednotkou Angelique Kerberovou z Nemecka.

Za účasť v najlepšej osmičke má istotu 5800 dolárov a 70 bodov do príslušného rebríčka WTA. Čepelová si z Washingtonu odnáša 30 bodov a 3200 dolárov.

V prvom sete stratila Čepelová hneď svoje prvé podanie, podarilo sa jej však vyrovnať na 3:3.

Od toho stavu dlho ani jedna hráčka nezískala gem pri svojom servise. Až v dvanástej hre premenila druhý setbal Rybáriková.

V druhom sete to bolo vyrovnané, rozhodol až posledný gem, v ktorom sa tentoraz presadila pri súperkinom podaní Čepelová. V treťom dejstve viedla Rybáriková 5:3, ale Čepelová zabojovala a vyrovnala na 5:5. Ďalšie dva gemy už boli v réžii skúsenejšej Rybárikovej, ktorá zápas dotiahla do úspešného konca.