Slovenské tenistky spoznali súperky, začne Cibulková

V Bratislave vyžrebovali zloženie zápasov Fed Cupu medzi Slovenskom a
Zľava: Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková, nehrajúci kapitán Matej Lipták, Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová počas žrebu pred zápasom štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie BNP Paribas SR - Nemecko. Bratislava, 7. február 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Líderka domácich Dominika Cibulková a dvojka hostiek Andrea Petkovicová nastúpia v sobotu o 13.00 h na úvodnú z dvoch dvojhier prvého dňa víkendového bratislavského stretnutia Slovensko – Nemecko vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2014 tenisových reprezentačných družstiev žien. Po nich sa na tvrdom povrchu DecoColor v Aegon aréne NTC predstavia Daniela Hantuchová a nemecká jednotka Angelique Kerberová. Rozhodol o tom piatkový žreb v dejisku.

V nedeľu takisto od 13.00 h budú najprv hrať singlové jednotky a po nich dvojky. Na záverečnú štvorhru nominovali kapitáni Matej Lipták a Barbara Rittnerová páry Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, resp. Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová. Štvrtou členkou kádra hostiteliek je Jana Čepelová.

Obrazom: V Bratislave vyžrebovali zloženie zápasov Fed Cupu medzi Slovenskom a Nemeckom

Cibulková čaká podporu divákov

Oba tímy postavili na dvojhry prvé dve hráčky podľa rebríčka, takže v súvislosti s úvodným dňom sa v tomto smere neudialo nijaké prekvapenie. Samotné poradie zápasov nie je dôležité – podstatné sú body. Nomináciu druhej singlistky sme prehodnocovali s tímom aj hráčkami a napokon som sa rozhodol takto. Jasno som mal už vo štvrtok,“ povedal Lipták.

Petkovicová je nepríjemná a veľmi húževnatá súperka. Snaží sa hrať na čiare a rýchlo, predvádza taký klasický ženský tenis. Počula som, že nás príde podporiť veľa divákov. Už sa veľmi teším,“ uviedla Cibulková.

S Kerberovou som hrala už veľmi dávno. Má veľa skúseností a určite nie je v Top 10 náhodou. Očakávam náročné stretnutie a teším sa na podporu domáceho publika, ktoré nás bude hnať. Dáme do toho všetko,“ doplnila Hantuchová.

V Bratislave vyžrebovali zloženie zápasov Fed Cupu medzi Slovenskom a
Foto: SITA/Ján Slovák

Očakávajú náročné súboje

Julia naposledy hrala pod holým nebom v značne vzdialenej Pattayi, pricestovala sem až v pondelok večer a Andrea s výnimkou Australian Open predvádzala od začiatku sezóny konzistentnejšie výkony, nedávno len tesne prehrala vo štvrťfinále v Paríži. Uvidíme, či moja voľba druhej singlistky napokon bude správna,“ skonštatovala Rittnerová.

Očakávam v sobotu aj nedeľu náročné súboje. Dominika je teraz v ´laufe´ a Daniela má osvedčené kvality aj veľa skúseností. Ja sa cítim dobre, mám za sebou skvelý týždeň prípravy,“ vyhlásila Kerberová.

Som rada, že budem hrať prvá. S obľubou totiž povzbudzujem kolegyne a pri takomto scenári si budem môcť vychutnať zápas ´Angie´ už bez obáv o stratu energie i koncentrácie. Dominika je na vlne a otázkou teraz zostáva, či sa na nej povezie ďalej, alebo podľahne tlaku. Môžem proti nej iba príjemne prekvapiť. Myslím si, že herne na ňu mám, ak predvediem výkon bez výkyvov a v intenciách vydarenej prípravy,“ predznamenala Petkovicová.

V Bratislave vyžrebovali zloženie zápasov Fed Cupu medzi Slovenskom a
Foto: SITA/Ján Slovák

Bilancia je vyrovnaná

Víťaz tohto tretieho vzájomného duelu bude 19. – 20. apríla v semifinále bojovať s úspešným zo súbežného stretnutia Austrália – Rusko, ktoré sa koná v tasmánskom Hobarte. Slovenky by bez ohľadu na meno súpera znova mali výhodu domáceho prostredia, a to na základe pravidla o reciprocite, ktoré platí v súvislosti s týmito majstrovstvami sveta tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). V hornej polovici „pavúka“ sú štvrťfinálové dvojice USA – Taliansko (Cleveland) a Španielsko – Česko (Sevilla). Finále bude 8. – 9. novembra.

Bilancia Sloveniek s Nemkami je 1:1. V júli 1994 prehrali na antuke vonku vo Frankfurte 1:2. Pri vtedajšom – hracím modelom inom a na počet zápasov útlejšom – formáte Fed Cupu získali bod vo štvorhre už za nezvratného stavu 0:2, postarali sa oň Karina Habšudová a Janette Husárová. V singloch neuspeli Habšudová a Radka Zrubáková. Slovenky dosiahli revanš v apríli 2003 na antuke vonku v Ettenheime – 3:2 zásluhou dvoch príspevkov Hantuchovej a jedného Ľudmily Cervanovej.

Nemky sú dvojnásobnými víťazkami

Držiteľky trofeje spred tucta rokov Slovenky odohrali v sezóne 2013 obe svoje stretnutia vonku: zvíťazili 3:2 nad Srbkami vo februárovom štvrťfinále v Niši a prehrali 2:3 s Ruskami v aprílovom semifinále v Moskve (po sobote pritom viedli nad „zbornou“ nádejne 2:0). Pred vlastnými fanúšikmi si dosiaľ naposledy zahrali vo februári 2012 a zvíťazili v Bratislave v 1. kole II. svetovej skupiny nad Francúzkami 3:2. Skóre 3:2 či 2:3 sa zrodilo v ich ostatných deviatich vystúpeniach v Pohári federácie. Družstvo SR figuruje na 5. priečke v renkingu ITF, súperky sú na 9. pozícii.

Nemky sú dvojnásobné víťazky Pohára federácie (1987 a 1992). Vo februári 2013 si v 1. kole II. svetovej skupiny poradili v Limoges s domácimi Francúzkami 3:1. V apríli zvládli dramatické play-off o elitnú osmičku proti Srbkám: v Stuttgarte rozhodli vo štvorhre Grönefeldová so Sabine Lisickou, ktorá teraz bola v oficiálnej predbežnej nominácii, ale napokon zo zdravotných dôvodov absentuje. Nemky naposledy uspeli v zápase svetovej skupiny v roku 2002, odvtedy šesťkrát prehrali.

Cena vstupeniek je od 15 eur na deň, v distribúcii sú prostredníctvom sietí www.ticketportal.sk a www.predpredaj.sk, resp. na recepcii NTC.

V Bratislave vyžrebovali zloženie zápasov Fed Cupu medzi Slovenskom a
Foto: SITA/Ján Slovák
Výsledok piatkového žrebu programu víkendového stretnutia Slovensko – Nemecko vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2014 tenisových reprezentačných družstiev žien:
SLOVENSKO – NEMECKO

(Bratislava, tvrdý povrch DecColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC)

Sobota (postupne od 13.00 h):

Dvojhry:

Dominika Cibulková – Andrea Petkovicová

Daniela Hantuchová – Angelique Kerberová

Nedeľa (postupne od 13.00 h):

Dominika Cibulková – Angelique Kerberová

Daniela Hantuchová – Andrea Petkovicová

Štvorhra:

Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková – Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová

Káder Slovenska:

Dominika Cibulková (13. vo svetovom rebríčku vo dvojhre, 157. vo štvorhre)

Daniela Hantuchová (30. / 43.)

Magdaléna Rybáriková (32. / 114.)

Jana Čepelová (82. / 210.)

kapitán: Matej Lipták

Káder Nemecka:

Angelique Kerberová (9. / 136.)

Andrea Petkovicová (36. / 101.)

Julia Görgesová (88. / 28.)

Anna-Lena Grönefeldová (- / 14.)

kapitánka: Barbara Rittnerová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea PetkovicováAngelique KerberováDaniela HantuchováDominika CibulkováJana ČepelováJanette HusarováJulia GörgesováMagdaléna RybárikováMatej Lipták