Slovenské triatlonistky v Baku nestíhali, čas im vzala voda

Zo 48 štartujúcich dokončilo triatlon len 38 súťažiacich. Foto: facebook.com/RealizSportTeam

BAKU 13. júna (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v triatlone Romana Gajdošová obsadila v sobotňajších pretekoch žien na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku 33. miesto. Jej krajanka Ivana Kuriačková skončila ešte o dve pozície pod ňou na 35. priečke.

Gajdošová mala v cieli manko 14:16 min na víťaznú Švajčiarku Nicolu Spirigovú (2:00:28 h), Kuriačková zaostala o 15:50 min. Strieborná medaila patrí Holanďanke Rachel Klamerovej, bronz si vybojovala Švédka Lisa Nordénová. Zo 48 štartujúcich dokončilo triatlon 38 súťažiacich.

Obrazom: Otvárací ceremoniál I. európskych hier v Baku

„Dievčatá dosť stratili vo vode, kde im robili problémy silné vlny. Nešli priamou líniou, takže ešte viac stratili. S ich výkonom na bicykli a v behu som spokojná. Čakala som však lepšie umiestnenie,“ zhodnotila trénerka triatlonistiek Mária Kuriačková.

Výsledky – sobota:

Triatlon – ženy (1,5 km plávanie, 40 km bicykel, 9,945 km beh): 1. Nicola Spirigová (Švaj.) 2:00:28 h, 2. Rachel Klamerová (Hol.) +1:16 min, 3. Lisa Nordénová (Švéd.) +1:18,… 33. Romana Gajdošová +14:16, 35. Ivana Kuriačková (obe SR) +15:50