Slovenské zlato zatiaľ zostáva v Anglicku. Bugár vopred upozornil Fica

Zlato
Zlato (ilustračné foto) AP Photo/ Al Grillo

Slovenské zlato aj po dnešnom dni zatiaľ zostáva v Anglicku. „My sme povedali, že bez informácií o investičnom zlate nemôžeme o tom rokovať,“ uviedol predseda ešte stále koaličného Most-Híd Béla Bugár. Reagoval tak na rozhodnutie parlamentu neschváliť program mimoriadnej schôdze na túto tému.

Poslanci totiž nezahlasovali za program mimoriadnej schôdze, na ktorej sa mal tento návrh poslancov za Smer-SD pod vedením predsedu Roberta Fica schvaľovať. Poslanci zo  Smer-SD už ale avizovali, že nový návrh bude znovu v parlamente.

Bugár upozornil Fica, že návrh nepodporia

Bugár informoval, že o tom vopred informoval koaličných partnerov. „Máme list bývalého guvernéra národnej banky Slovenska Jozefa Makúcha, v ktorom opisuje všetky nevýhody,“ uviedol Bugár. Dodal, že iné informácie nemá. „Mal údajne prísť ďalší list z NBS, ale ten neprišiel,“ konštatoval.

Poslanci budú o zlate znovu rokovať

Poslanec za Smer-SD Dušan Jarjabek informoval, že parlament bude o návrhu znovu rokovať.„Zvoláme novú schôdzu, aby sa o tom rokovalo,“ uviedol. Dodal, že ich dnes bolo málo v sále a preto návrh neprešiel. Pravdepodobne sa tak dočkáme opakovaného hlasovania a budeme môcť oceniť disciplínu Smerákov aj pevné slovo Mostu-Híd.

Fico sa bojí Brexitu

O zámere vrátiť investičné zlato späť na Slovensko hovoril predseda Smeru-SD na minulotýždňovej tlačovej besede „Hovoríme o zlate vo váhe 31,7 tony v celkovej hodnote približne 1,3 miliardy eur,“ povedal. Ročná miera zhodnotenia tohto zlata sa podľa neho pohybuje len na úrovni 0,2 % až 0,4 %. „To je nič, to nemá absolútne žiadny význam,“ tvrdí. Podľa neho ide skôr o to mať zlato „doma“ pod kontrolou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárDušan JarjabekJozef MakúchRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídNBS Národná banka SlovenskaNR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SD