Slovenskí atléti prišli na MS, v Pekingu ich privítal smog

Matej toth
Atlét Matej Tóth. Foto: SITA/Ján Viazanička

PEKING 17. augusta (WEBNOVINY) – Hlavná časť slovenskej atletickej výpravy, ktorá sa od 22. do 30. augusta predstaví v Pekingu na 15. majstrovstvách sveta, dorazila v pondelok ráno krátko po deviatej hodine miestneho času (na Slovensku je o šesť hodín menej) do dejiska šampionátu. Z Viedne v nedeľu o 17.40 h odletelo 13 atlétov vrátane troch nádejí na popredné umiestenie chodca Mateja Tótha a kladivárskeho dua Martina Hrašnová – Marcel Lomnický.

Aklimatizácia by mohla byť bezproblémová

„Pricestovali sme v poriadku. To, že sme leteli proti noci, bolo logisticky naozaj výborný ťah. Vzlietli sme pred šiestou večer, dostali sme večeru, trochu sme si všetci pospali, dostali sme raňajky a už sme pristávali v čínskej metropole,“ referoval šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) a technický vedúci výpravy na MS 2015 Martin Pupiš, ktorý dodal, že aklimatizácia tímu by mohla byť tiež bezproblémová.

Pupiš vyzdvihol fakt, že vlani navštívil dejisko atletických MS v rámci otvoreného dňa a vďaka spoznaniu podmienok vybral pre slovenskú výpravu hotel Beijing Conference Center, z hľadiska polohy veľmi výhodný: „Všetci, čo sme boli na vlaňajších ‚kontrolných‘ dňoch, sme zvolili túto možnosť.“

Pricestujú ešte štyria členovia výpravy

Slovenskú výpravu privítal v Pekingu smog. Z trinástky atlétov, ktorí cestovali v nedeľu, plus trojskokanka Dana Velďáková, ktorá sa do dejiska MS presunula už minulý piatok, nik nehlási zdravotné problémy. „Verím, že to takto vydrží až do konca šampionátu,“ nádejal sa šéftréner Pupiš.

V utorok popoludní pricestujú do Pekingu zvyšní štyria členovia slovenskej výpravy – štvorstovkárka Iveta Putalová, osemstovkárka Lucia Hrivnák Klocová, jej tréner Pavel Slouka a Jozef Hanušovský, kouč oštepára Patrika Žeňúcha.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dana VelďákováIveta PutalováLucia Hrivnák KlocováMarcel LomnickýMartina Hrašnová