Ján Volko
2
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/AP
18. 08. 2019 13:41 AtletikaČeskoAtletika z lokality Česko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Slovenskí atléti Volko, Gajanová aj Bubeník triumfovali na mítingoch v Česku

Popredným slovenským atlétom sa darilo na mítingoch v Česku. Halový majster Európy na 60 m Ján Volko vyhral oba šprinty na Veľkej cene Zlína.

Na 100 m triumfoval o päť stotín pred spoludržiteľom českého rekordu Janom Velebom za 10,41 sekundy a na dvojnásobnej trati stanovil hodnotu najlepšieho času na 20,96 sekundy.

Informoval o tom Slovenský atletický zväz (SAZ), prostredníctvom sociálnej siete facebook.

V Zlíne vyhral aj výškar Matúš Bubeník, ktorý na tretí pokus prekonal 221 cm a o centimetrik zlepšil slovenské i svoje maximum sezóny. Potom sa trikrát neúspešne pokúšal o 224 cm. V behu na 1000 m triumfoval Jakub Kopiar časom 2:33,71 min.

Talentovaná Gabriela Gajanová bola najlepšia v behu na 800 m v premiérovom ročníku Rieter mítingu v Ústí nad Orlicí, v sólo pretekoch zabehla solídnych 2:01,99 min, čo je jej piaty najlepší výkon v kariére.

K téme

Aktualizované: Hrašnová suverénne vyhrala súťaž kladivárok v Sandnese, zvíťazil aj Veszelka Volko v Sandnese aj napriek silnému protivetru hladko postúpil do finále stovky aj dvestovky

Cséfalvayová vystupuje zo strany Most-Híd, jej meno sa spomína v súvislosti s Dobrou voľbou Video: Slovenský súboj v MLS pre Greguša, jediný gól Realu strelil Rusnák Teplé počasie sa končí, prudké ochladenie prinesie na Slovensko mrazy a na hory sneh Michalovčanku ohrozoval japonským mečom, „samuraja“ v superrýchlom podmienečne odsúdili Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Foto: Prezidentku Zuzanu Čaputovú privítali v Kyjeve, stretne sa aj so Zelenským B.B. King: Kráľ bluesu by oslávil 94 rokov, svoje gitary volal „Lucille“ (video)