Slovenskí basketbalisti neuspeli v predkvalifikácii na ME 2021, Jones minul v poslednej sekunde

Slovenskí basketbalisti
Slovensko - Rumunsko (74:77) - Predkvalifikácia ME 2021 Foto: FB SBL - Slovenská Basketbalová Liga, scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net

Viacerí basketbaloví fanúšikovia si ešte nestihli nájsť svoje miesta v hľadisku bratislavskej Eurovia Arény a domáci hráči v záverečnom dueli predkvalifikácie ME 2021 viedli nad Rumunskom 11:0.

V tej chvíli sa zdolalo byť reálne zmazanie 17-bodové manka z prvého merania síl, ale napokon sa nič podobné neudialo. Rumuni zvládli lepšie aj druhú konfrontáciu so zverencami Žana Tabaka, vyhrali 77:74 a zabezpečili si postup do ďalšej fázy kvalifikačných súbojov.

Bojovali o dobrý výsledok

Slovákov po výbornom vstupe do zápasu mrzela najmä zbabraná druhá štvrtina. Do nej vstúpili hráči Rumunska šnúrou 19:0, ktorou definitívne rozhodli o svojom postupe.

„Myslím si, že do zápasu sme vstúpili dobre. Druhá štvrtina nám však nevyšla, padli im niektoré ťažké strely a potom to už bolo náročné. Na konci sme však bojovali o dobrý výsledok,“ povedal jeden z lídrov slovenského tímu a autor 17 bodov v stredajšom zápase Vladimír Brodziansky.

Napriek výraznému polčasovému manku sa Slováci nevzdali a zo záveru stretnutia urobili poriadnu drámu. „Tréner nás počas prestávky burcoval. V Rumunsku sme prehrávali o 18 bodov, teraz to bolo o pätnásť a hrali sme lepšie. Hovoril nám, že musíme ísť bod za bodom a snažiť sa vyhrať. Veľa ľudí nás dnes prišlo povzbudiť, za čo sme im veľmi vďační,“ povedal Brodziansky.

Hráči v bielych dresoch mohli skóre aj vyrovnať, no v poslednej sekunde Andre Jones minul strelu za tri body. Napriek tomu bol najlepším domácim hráčom na palubovke a konto rumunského tímu zaťažil 25 bodmi.

Hluchý úsek hry a nedostatok skúseností

Podobne ako v predchádzajúcich zápasoch predkvalifikácie sa Slováci nevyhli „hluchému“ úseku hry, ktorý ich v konečnom dôsledku stál šancu bojovať o postup. So stredajším výkonom svojich zverencov však bol chorvátsky tréner Žan Tabak spokojný.

„Želal by som si, aby sme v Rumunsku hrali tak ako dnes. Hráči vydali zo seba maximum a som absolútne spokojný s ich prístupom a odhodlaním, akým na sebe pracovali. Veril som, že dnes môžeme vyhrať o 18 bodov. Keby som tomu neveril ja, nemohli by tomu veriť ani oni,“ vyjadril sa rodák z chorvátskeho Splitu.

Jedným z dôvodov celkového neúspešného výsledku slovenských reprezentantov bol aj nedostatok skúseností. „V tíme sme mali veľa mladých hráčov, ktorí boli prvýkrát v reprezentácii. Myslím si, že v ďalších rokoch to bude lepšie,“ povedal Brodziansky, ktorého následne doplnil aj tréner SR.„Povedal som, že krátkodobý cieľ je uspieť v predkvalifikácii. Dlhodobým cieľom je, aby hráči naďalej napredovali, a o dva-tri roky boli na najlepšej úrovni.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andre Jones