Slovenskí florbalisti vstúpili do boja o MS výhrou

Slovensko - Srbsko
Hráči Srbska Peter Novakovič (vľavo) a Boban Stojanovič (v strede) a hráč Slovenska Matej Novák (vpravo) počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 - skupina Eur2 medzi Srbsko - Slovensko. Bratislava, 29. január 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Slovenská florbalová reprezentácia vstúpila víťazne do bojov v kvalifikačnej skupine Eur2 o postup na decembrové majstrovstvá sveta do švédskeho Göteborgu, keď v stredajšom stretnutí zdolala v Bratislave výber Srbska 6:3 (1:1, 3:0, 2:2).

Vo vyrovnanej prvej tretine otvorili skóre Srbi po chybe domácej defenzívy. V ďalšom priebehu sa aktivita postupne nakláňala na stranu Slovákov, ktorí dostávali súpera pod tlak. V 8. min vyrovnal Branislav Straka. Zverenci Miroslava Ságu sa od druhej tretiny rozstrieľali a dosiahli aj dôležité góly.

Viackrát tím podržal brankár Gabriel Mészáros, ktorý hasil chyby spoluhráčov. V tretej tretine už mali slovenskí florbalisti duel pod kontrolou a s prehľadom dokráčali k prvému víťazstvu. V závere Srbi len skorigovali skóre.

Obrazom: Slovenskí florbalisti si poradili so Srbskom

Hráč Slovenska Marek Bulko (v strede v popredí) počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 - skupina Eur2 medzi Srbsko - Slovensko. Bratislava, 29. január 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Hráč Srbska Alexander Milovanovič (vľavo) a hráč Slovenska Patrik Pelegrin počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 - skupina Eur2 medzi Srbsko - Slovensko. Bratislava, 29. január 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta
Hráči počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 - skupina Eur2 medzi Srbsko - Slovensko. Bratislava, 29. január 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta
Hráč Srbska Vladimir Miškovič (v pozadí) počas zápasu kvalifikačného turnaja o postup na MS 2014 - skupina Eur2 medzi Srbsko - Slovensko. Bratislava, 29. január 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Na svetový šampionát do Göteborgu postúpia z bratislavskej skupiny najlepšie dva tímy, šancu má aj tretie mužstvo na základe minitabuľky s rovnako umiestnenými družstvami na kvalifikačných turnajoch. Slovensko nastúpi vo štvrtok o 19.00 h v Hant aréne na duel proti Švajčiarsku, ktoré je najväčším favoritom podujatia a pred dvoma rokmi získalo na MS bronz.

Srbi nás najmä v úvode trocha potrápili. Na hráčoch sa prejavila psychická ťarcha z prvého zápasu. Dali si však povedať, zjednodušili sme rozohrávku. Sme radi, že sa chlapci upokojili. Záver bol už v našej réžii, aj keď Srbi ukázali, že sú bojovný tím. Máme za sebou úvodný duel a ideme sa pripravovať na Švajčiarov,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie Miroslav Sága.

Výsledky – kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2014 vo florbale v Bratislave:

Skupina Eur2:

Srbsko – Slovensko 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Góly: 6. Banda (Vučkovič), 53. Banda (Zorič), 60. Zorič (Milovanovič) – 8. Straka (Petróci), 26. Zeliezka (Matejka), 31. Pelegrín (Gál), 39. Gál (Komačka), 42. Galovič (Zeliezka), 45. Petróci (Konečný)

Švajčiarsko – Belgicko 20:0 (7:0, 5:0, 8:0)