Futbalisti do 21 rokov vydreli triumf v Lichtenštajnsku, tím zachránil kapitán Herc

slovenskí futbalisti do 21 rokov

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela vo svojom druhom vystúpení v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021. Na pôde Lichtenštajnska potvrdila úlohu favorita a v gólovo bohatom stretnutí zvíťazila 4:2.

Na strane Slovenska sa postupne zapísali do streleckej listiny Dávid Strelec, Ján Bernát a dvakrát kapitán tímu Christián Herc. Zverenci trénera Adriána Guľu získali prvé tri kvalifikačné body a v tabuľke 2. skupiny sa posunuli na tretie miesto.

Slováci dominovali na ihrisku

Slovenskí mladíci sa dostali do vedenia už v ôsmej minúte, keď po centri Petra Kolesára presne hlavičkoval útočník bratislavského Slovana Dávid Strelec. Hráči v bielych dresoch dominovali dianiu na ihrisku a súperovho brankára zamestnali niekoľkými streleckými pokusmi z diaľky.

Futbalovému trpaslíkovi dokázali odskočiť až v závere prvého dejstva. Branislav Sluka sa presadil na ľavej strane, do šestnástky poslal presný center a spoluprácu žilinských „šošonov“ úspešne zakončil Ján Bernát.

V úvode druhého polčasu si Slováci vypracovali niekoľko veľkých šancí, ale súpera definitívne nezlomili. Najväčšiu gólovú príležitosť zahodil Kolesár, ktorý nepremenil svoj nájazd na domáceho brankára. Hráči Lichtenštajnska v predošlých troch kvalifikačných dueloch zaznamenali dokopy jeden gól, ale v Eschene šokovali zverencov Adriána Guľu dvoma presnými zásahmi v rozpätí štyroch minút. V 63. min strelil kontaktný gól Menderes Caglar a následne technickou strelou spoza šestnástky vyrovnal Noah Frick.

Slováci senzáciu nedopustili

Výber Lichtenštajnska do 21 rokov siahal na nečakaný bodový zisk, ale Slováci žiadnu senzáciu nedopustili a strhli víťazstvo na svoju stranu. Hrdinom zápasu sa stal hráč českého vicemajstra Viktorie Plzeň Christián Herc, ktorý v 68. min prinavrátil hosťom vedenie a v nadstavenom času spečatil víťazstvo hráčov spod Tatier.

Tí sa najbližšie predstavia v súťažnom zápase 15. októbra, keď v Dunajskej Strede privítajú hráčov Francúzska.

Kvalifikácia ME 2021 hráčov do 21 rokov – 2. skupina

• streda (Eschen)

Lichtenštajnsko – Slovensko 2:4 (0:2)

Góly: 63. Caglar, 67. N. Frick – 8. Strelec, 43. Bernát, 68. Herc, 90.+ Herc, ŽK: 7. Seemann, 14. N. Graber – 28. Oravec, 60. Bernát, 66. Sluka, 78. Almási, rozhodovali: Thorarinsson – Sigurdsson, Sigurdarson (Isl.), 275 divákov
Zostava SR „21“: Vantruba – Tomič, Šulek, M. Oravec, Sluka – Herc, Pokorný, Bernát (64. M. Adamec) – P. Kolesár (74. Kovaľ), Strelec (74. Almási), Tupta (90. Chobot)