Slovenskí futbalisti v kvalifikácii neuspeli, ale na Euro 2020 sa môžu dostať cez Ligu národov

FUTBAL: Slovensko - Azerbajdžan
Slovenskí futbalisti sa tešia z gólu v sieti Azerbajdžanu počas zápasu E-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020. Trnava (Štadión Antona Malatinského), 19. november 2019. Foto: SITA/Ivan Kopčáni.

Slovenskí futbalisti dostanú ešte jednu šancu na účasť na majstrovstvách Európy 2020. Kvalifikačná cesta im nevyšla, ale koncom marca budúceho roku sa bude hrať play-off jednotlivých štyroch divízií Ligy národov a Slováci v ňom v semifinále svojej divízie natrafia na Írov.

Hrať sa bude 26. marca na Slovensku. Zverenci Pavla Hapala majú momentálne lepší renkingu v Lige národov ako ich írski súperi, preto budú mať výhodu domáceho prostredia. Hrať sa bude na jeden zápas. V prípade, že slovenskí futbalisti postúpia do finále, stretnú sa s víťazom druhého semifinále Bosna a Hercegovina – Severné Írsko.

Hrať sa bude 31. marca a o výhode domáceho prostredia rozhodne žreb. „V baráži máme Írov, videl som ich duel s Dánmi. Odohrali skvelý zápas, čaká nás veľmi ťažký súper,“ uviedol obranca SR Peter Pekarík pre RTVS. „Skončili sme tretí, ale čaká nás baráž a my sa pobijeme o miestenku na ME,“ doplnil stredopoliar Stanislav Lobotka.

Z baráže Ligy národov postúpia na majstrovstvá Európy 2020 ešte štyri mužstvá – víťazi jednotlivých divízií. V najnižšej divízii majú šancu aj Gruzínsko, Bielorusko, Severné Macedónsko a Kosovo.

Play-off Ligy národov – semifinále – B-divízia

  • 26. 3. 2020

Bosna a Hercegovina – Severné Írsko
SLOVENSKO – Írsko

Play-off Ligy národov – finále

  • 31. 3. 2020

víťaz Bosna a Hercegovina – Severné Írsko / SLOVENSKO – Írsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia