Slovenskí futbaloví mladíci zabojujú o tretie miesto

Lopta, futbal

PETROHRAD 10. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov si nezahrajú vo finále v ruskom Petrohrade na turnaji tejto vekovej kategórie s názvom Memoriál Valentina Granatkina.

Zverenci trénera Milana Malatinského prehrali v piatkovom semifinálovom dueli s favorizovanými domácimi rovesníkmi 1:3 (1:1) a v nedeľu 12. januára budú bojovať o konečnú 3. priečku s „osemnástkou“ Turecka. Informácie prinieslo oficiálne konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku.

Memoriál Valentina Granatkina – futbalový turnaj hráčov do 18 rokov – piatkový výsledok:

Semifinále:

Rusko „18“ – Slovensko „18“ 3:1 (1:1)

Góly: 46. a 65. Gulijev, 21. Zujev – 14. L. Haraslín (z pok. kopu), ŽK: Gulijev, Marčenko (obaja Rusko „18), rozhodovali: Vasiliev – Bolšakov, Sucharenok (všetci Rusko)

Zostava SR „18“: Semanko – Vodecký, Vavro, Sipľak, Kupec – Grič (85. Berežný), Kotrík (73. Chvátal), Špalek (55. M. Vlček), Káčer (63. M. Lovás) – Slaninka (55. Rajník), L. Haraslín

Mladí Slováci viedli proti tímu Ruska „18“ od 14. min gólom Lukáša Haraslína z pokutového kopu, ešte do polčasovej prestávky však vyrovnal Zujev. Po zmene strán sa dva razy strelecky presadil Gulijev a poslal svoje mužstvo do duelu o celkové prvenstvo.

„Musím priznať, že domáce mužstvo zvíťazilo zaslúžene. Bolo pre nás cťou hrať proti úradujúcim majstrom Európy. Po inkasovaných góloch v druhom polčase sme sa snažili až do záverečného hvizdu urobiť niečo s výsledkom, ale nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól a zdramatizovať záver duelu. Opakujem, dvojgólové viťazstvo Ruska považujem za zaslúžené,“ povedal tréner futbalistov SR „18“ Milan Malatinský.

Slovenský výber do 18 rokov v základnej skupine zdolal postupne rovesníkov z Fínska (3:2), Bieloruska (2:0) a Iránu (2:1), čo znamenalo bez jediného zaváhania postup do piatkového semifinále.