Slovenskí hádzanári na turnaji v Nórsku prehrali s domácimi

Hadzana
Slovák Michal Kopčo strieľa gól počas zápasu ME Slovensko - Srbsko Foto: SITA/AP

BODÖ 5. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskí hádzanári začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji Bring Cup 2012 v nórskom Bodö prehrou.

Zverenci trénera Petra Dávida, ktorý premiérovo viedol národný tím SR, podľahli vo štvrtok domácim Nórom 27:34 (15:17). Slováci utrpeli v siedmom vzájomnom dueli s týmto severským súperom piatu prehru, z toho štvrtú za sebou.

Podujatie v komplexe Bodö Spektrum pokračuje v piatok a vyvrcholí v sobotu. Reprezentanti SR najbližšie nastúpia nastúpia proti Rusom, ktorí si na úvod poradili s Portugalčanmi (28:21).

Výsledky – turnaj mužov Bring Cup 2012 – štvrtok:

Nórsko – Slovensko 34:27 (17:15)

Najviac gólov za Nórsko: Myrhol 7, Lie Hansen 6, Kjelling 5, Björnsen 4

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul, Putera – Mazák 2, Kopčo 4, Dudáš, M. Straňovský 5, T. Urban 4/1, T. Straňovský, Cs. Szücs ml., F. Šulc ml. 7, G. Vadkerti, Polakovič 4, Rábek, Ľ. Ďuriš, Guzy 1

Pok. hody: 0 – 2/1, vylúčení: 5 – 2, rozhodovali: Bounouara a Sami (obaja Fr.), 2000 divákov

I. polčas

Hadzana

Gólový účet duelu otvoril navrátilec do reprezentácie Šulc, ktorý naštartoval spoluhráčov k dobrému úvodu a seba k prvopolčasovej poltuctovej kanonáde. Slováci dobre bránili a v ofenzíve sa im darilo na postavenú obranu i pri kontrách, a tak v 6. min vyhrávali 5:3.

Skóre sa v ďalšom priebehu prelievalo, do dvojgólového vedenia sa dostali aj Nóri počas presilovky pri vylúčení Mazáka – 10:8 v 17. min. Zverenci trénera Dávida odpovedali trojgólovou šnúrou a vyrovnaný priebeh pokračoval až do polčasovej prestávky. V závere prvého dejstva spravili slovenskí hráči technické chyby v útoku, čo súper využil a tromi gólmi za sebou stanovil po 30 minútach hry rezultát 17:15.

II. polčas

Po zmene strán pivot Myrhol svojím šiestym presným zásahom zvýšil na 18:15 a Nóri sa potom rýchlo gólovo odpútali až na poltuctový rozdiel – 23:17 v 38. min. Hádzanári SR sa v týchto fázach len ťažko presadzovali cez kompaktnú defenzívu severanov. Po zmenách v zostave prišlo zlepšenie a v 44. min svietil na ukazovateli skóre stav 25:22 z pohľadu domácich.

Nádej na slovenský obrat žila ešte aj v 51. min, keď Kopčo znížil na 25:28. Vzápätí však prišli tri zaváhania v útoku a zrazu bolo po nórskych kontrách a jednom náskoku z krídla – 25:31. Domáci už v závere drámu nepripustili. Naopak, chyby súpera nekompromisne trestali, vďaka čomu získali osemgólové vedenie (33:25 a 34:26). Gólovú bodku za duelom dal Polakovič, ktorý zmiernil prehru SR na 27:34.

Peter Dávid (tréner SR): „Výsledok je pre nás krutý, lebo sme mali veľmi veľa dobrých príležitostí, ktoré sme nevyužili. Urobili sme aj nevynútené chyby, ktoré súper potrestal. Zdolali sme sa vlastnými zaváhaniami, to ma najviac mrzí. Netvrdím, že by sme vyhrali, ale bolo by to určite tesnejšie.“

Tomáš Straňovský (krídelník SR): „Celkom dobre sme začali, prvý polčas bol z našej strany v poriadku. Za stavu 25:28 sme nepremenili šancu, oni skórovali z protiútoku, ušli nám na štyri góly a tam sa to zlomilo v prospech Nórov. Treba sa poučiť z chýb a ísť ďalej.“

František Šulc (spojka SR, autor 7 gólov): „S Nórmi sme držali krok, boli tam veľmi dobré náznaky našej hry v obrane i útoku. Potom sa ukázal náš starý nedostatok – nepremenené šance, trochu sme sa zlomili a zbytočne vysoko prehrali. Je to len príprava, vieme, na čom musíme popracovať. Z mojej strany to bol celkom dobrý výkon, mrzí ma však, že sme neuhrali lepší rezultát.“

Tomáš Urban (krídelník SR): „Myslím si, že výkonom sme nesklamali, hrali sme dobre. Na konci sme porobili chyby, zahodili sme šance, kým Nórom padalo všetko a dávali nám ľahké góly. Škoda toho konečného výsledku.“