Slovenskí hádzanári sa s kvalifikáciou na ME 2020 rozlúčili desaťgólovou prehrou v Rusku

HÁDZANÁ: Slovensko - Taliansko

PETROHRAD 16. júna (WebNoviny.sk) – Hádzanári Slovenska sa v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov vo Švédsku, Rakúsku a Dánsku (10. – 26. januára. 2020) nedočkali prvého bodového zisku ani vo svojom záverečnom vystúpení.

Zverenci nového trénera Petra Kukučku po dobrom výkone v stredajšom zápase v Šali proti družstvu Maďarska (20:21) neuspeli v nedeľňajšom stretnutí 6. kola, keď v Petrohrade podľahli domácim Rusom 20:30 (8:17). Pre Slovákov to bola šiesta prehra v 7. kvalifikačnej skupine, a tak obsadili posledné štvrté miesto, ešte aj za Talianmi.

Vyrovnaný druhý polčas

Hádzanári Ruska diktovali tempo zápasu od úvodných minút a ani raz svojho súpera nepustili do vedenia. Slováci sa prvého gólu dočkali až v siedmej minúte, keď už prehrávali 0:3. Postupne sa náskok domáceho tímu zvyšoval a zverenci Petra Kukučku odchádzali do šatní za nepriaznivého stavu 8:17.

Po zmene strán sledovali diváci vyrovnanejšiu hádzanú. Slovákom sa za úvodnú štvrťhodinu druhého polčasu podarilo streliť viac gólov než za celé prvé dejstvo a v 45. min upravili skóre na 17:22. Viac sa však už súperovi nedokázali priblížiť a napokon prehrali rozdielom desiatich gólov 20:30.

Rusi s istotou postupu

Reprezentanti SR sa ruským súperom nerevanšovali za nešťastnú prehru 21:22 z októbrovej konfrontácie v Prešove.

Rusi mali už pred zápasom v Petrohrade istotu postupu, pretože v 7. kvalifikačnej skupine obsadili druhú pozíciu za víťazným Maďarskom, ktoré v záverečnom dueli zdolalo Taliansko tesne 32:29.

Na kontinentálny šampionát hádzanárov v roku 2020 sa kvalifikujú prví dvaja z jednotlivých skupín a štyri najlepšie z ôsmich tímov na 3. priečkach v skupinách.

Kvalifikácia hádzanárov o postup na ME 2020

• výsledky – II. fáza  – 7. skupina – 6. kolo – nedeľa:

PETROHRAD

Rusko – Slovensko 30:20 (17:8)

Najviac gólov za Rusko: Soroka 5, Kosorotov, Kotov, Santalov, Škurinskij po 4
Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič, Konečný – D. Kalafut, Rešovský, Š. Macháč 4, Kováčech 3, M. Briatka 6, D. Michalka, Ľ. Ďuriš 1, Korbel, Prokop 3, Halla, Bogár, P. Hruščák 2, Guzy 1
pok. hody: 1/1 – 5/5, vylúčení: 2:2, rozhodovali: Jovič a Arnautovič (obaja Bosna a Herceg.), 3500 divákov

Peter Kukučka (tréner SR): S veľkým rešpektom sme začali prvý polčas. Bolo to veľmi vlažné, vpredu nám išla lopta pomaly z ruky a neboli sme agresívni. To sa premietlo aj do obrany, nedostupovali sme hráčov a veľakrát Rusi zakončovali zo siedmich metrov. Pre brankárov bolo ťažké chytiť sa. V druhom polčase sme trošku pozmenili obranný systém, vysunuli sme obranu na ich ľavú stranu, čo prinieslo úspech. Zlepšila sa agresivita, stiahli sme náskok na päť gólov, ale potom nám došli sily. Rusi dali veľa lacných gólov a boli jasne lepší. Jediné pozitívum vidím v tom úseku v druhom polčase, čo sme sa trošku zdvihli a tiež som rád, že dostali priestor mladí chalani, ktorí mohli nabrať skúsenosti.“