Slovenskí hasiči zožali úspech na súťaži v Rakúsku, uspeli vo viacerých kategóriách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
hasici
Hasič počas súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov Najzdatnejší hasič Rakúska TFA Austria v rakúskom Siegendorfe Foto: Juraj Kopúnek, Športový klub TFA Team Slovakia

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) – Víťazom 16. ročníka medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov Najzdatnejší hasič Rakúska TFA Austria v rakúskom Siegendorfe sa v kategórii 18 až 29-ročných mužov stal Slovák profesionálny hasič – záchranár Erik Remák z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach.

V celkovej klasifikácii jednotlivcov obsadil druhé miesto. Na treťom mieste v danej kategórii 18 až 29-ročných mužov sa umiestnil profesionálny hasič Matúš Bali-Hudák zo Závodného hasičského útvaru Volkswagen Bratislava.

Okolo 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov

Agentúru SITA o tom informoval Juraj Kopúnek zo Športového klubu TFA Team Slovakia. Na súťaži sa zúčastnilo okolo 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z Rakúska, Nemecka, Slovenska, Česka, Maďarska, Rumunska a Veľkej Británie.

V kategórii 30 až 39-ročných mužov obsadil druhé miesto hasič – záchranár Denis Bilý z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach. Tretím v kategórii 40 až 44-ročných mužov bol profesionálny hasič Adrián Ficík zo Závodného hasičského útvaru U.S. Steel Košice. V kategórii 45 až 50 – ročných mužov bol druhý veliteľ čaty z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach Marek Slivka.

Slovensko uspelo aj v súťaži družstiev

Profesionálni a dobrovoľní hasiči zo Slovenska z TFA TEAM SOVAKIA v súťaži družstiev (v zložení Peter Wojatschek z Krajského riaditeľstva (KR) HaZZ v Trnave, Miloš Mačas z KR HaZZ v Žiline, dobrovoľný hasič František Ridzoň z Dobrovoľného hasičského zboru Drábsko a závodný profesionálny hasič Matúš Bali-Hudák) zvíťazili pred súťažnými družstvami z Rumunska a Maďarska.

Hasiči museli v štyroch disciplínach nasledujúcich po sebe s maximálne osemminútovou prestávkou na oddych zdolať 11-podlažnú budovu výbehom a zostupom, rozvinúť pogumovanú hadicu pod tlakom vody v dĺžke 20 metrov a vodným prúdom zasiahnuť terč či posúvať päťkilogramovým kladivom bremeno v tzv. hammer boxe. Potom prenášali 80-kilogramovú figurínu ako záťaž, simulovali záchranu osoby na vzdialenosť asi 100 metrov a liezli pomocou lana na trojmetrovú bariéru.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia