Slovenskí hokejbalisti postúpili na svetovom šampionáte priamo do štvrťfinále

Tomáš Vidár
Slovenský hokejbalový reprezentant Tomáš Vidár.

KOŠICE 18. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejbaloví reprezentanti prehrali v záverečnom vystúpení v základnej skupine A1 na majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach.

V utorňajšom popoludňajšom zápase podľahli tesne 1:2 Čechom, ktorí zatiaľ na šampionáte nestratili ani jeden bod a tabuľku základnej skupiny ovládli so štyrmi víťazstvami a skóre 24:3.

Slovenskí hokejbalisti aj napriek prehre priamo postúpili do štvrťfinále turnaja a v stredu budú mať voľný deň. Vo štvrtok o 17.00 h nastúpia medzi najlepšou osmičkou proti tretiemu mužstvu skupiny A2 – Taliansku.

MS v hokejbale – muži – skupina A1

• utorok

Slovensko – Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 37. Martinusík (Rampáček, Salajka) – 5. Kubeš (Král, Bílý), 8. Filip (Bílý)
Zostava SR: Polc – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják, Vidlár

Hostia išli do vedenia už po necelých piatich minútach, keď pohotovo zakončil spred bránky Pavel Kubeš. O tri minúty neskôr sa k nemu pridal aj Petr Filip, ktorý zostal voľný na osi ihriska a presnou strelou prekonal Patrika Polca.

Slováci hnaní zaplnenými tribúnami Steel arény znížili až v tretej tretine. V 37. min vystrelil z tesnej blízkosti bez prípravy Jaroslav Martinusík a loptička pomaly prepadla za chrbát gólmana Jana Šimaru. V závere stretnutia skúsili domáci aj hru bez brankára, ale nedočkali sa vyrovnania.