Slovenskí hokejbalisti vykročili víťazstvom za obhajobou zlata na majstrovstvách sveta

Hokejbak

PARDUBICE 1. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejbaloví reprezentanti zvládli úvodné vystúpenie v skupine A1 na majstrovstvách sveta v českých Pardubiciach. Húževnatý výber Indie zdolali 3:1.

Všetko podstatné sa odohralo v prvej päťnásťminútovke, v ktorej obhajcovia titulu z posledných dvoch edícii MS strelili tri góly.

Súper sa zmohol na rýchlu odpoveď na 1:1, to však bolo z jeho strany všetko. Slováci tak vykročili za zlatým hetrikom úspešne so ziskom 3 bodov.

Samozrejme, prvý zápas sme chceli vyhrať a vstúpiť do turnaja pravou nohou. Podarilo sa nám to a môžeme byť spokojní. Dobre sme začali, prvá tretina nám vyšla lepšie ako súperovi, rozhodli sme v nej o konečnom výsledku. Chceli sme po nej ešte odskočiť, dať viac gólov, mali sme kopu šancí. Nepodarilo sa nám znova skórovať a India stále ´hrýzla´, snažila sa znížiť na rozdiel jedného gólu. Vtedy by bola ešte nebezpečnejšia. Našťastie, nepodarilo sa jej to,“ povedal Patrik Svitana pre spravodajskú službu podujatia.

Hoci sa turnaj ešte len začína, všetci v tíme si ideme za svojím snom: chceme získať zlatý hetrik a ja dúfam, že sa nám to aj podarí,“ dodal Svitana.

Na zápas sme sa poctivo pripravovali. Bolo nám totiž jasné, že India bude ťažkým súperom. Prvú tretinu sme odohrali presne tak, ako bolo treba, podľa predstáv. V ďalšej fázy India zlepšila pohyb a zvýšila tempo, ale aj tak si myslím, že sme mali stretnutie pod kontrolou. Ak by sme využili viac šancí, bolo to lepšie, ale aj takto sme spokojní,“ skonštatoval tréner Slovákov Jozef Ďuris.

MS v hokejbale – Skupina A1

Slovensko – India 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Teplický (Lipták), 9. Svitana (Lipták), 12. Martinusík (Rampáček) – 6. Purewal (Kalkat)

Grécko – Kanada 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)