Slovenskí hokejisti do 18 rokov v generálke na MS získali cenné víťazstvo, zdolali Švédov

slovenská hokejová reprezentácia

POPRAD 10. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov dosiahla cenné víťazstvo nad Švédskom 4:2 v generálke pred štartom majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v Poprade a Spišskej Novrej Vsi.

V 5. min popradského súboja otvoril skóre Miloš Roman a hoci krátko na to Švédi Lucasom Elvenesom vyrovnali, v 6. min opäť poslal Slovákov do vedenia Matúš Havrila. Víťazný gól slovenského tímu dosiahol  v 24. min Jakub Urbánek, ale severania o minútu neskôr korigovali na 2:3 Jacobom Petersonom. Desať sekúnd pred koncom tretej tretiny Havrila druhým gólom v zápase do prázdnej bránky definitívne pečatil slovenský triumf.

Zverenci trénera Norberta Javorčíka začnú svoje účinkovanie na „domácich“ majstrovstvách sveta v Poprade vo štvrtok 13. apríla súbojom s úradujúcimi majstrami sveta Fínmi (19.30 h).
Slovensko – Švédsko 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. M. Roman (Hrehorčák, Krivošík), 6. Havrila (Regenda), 24. Urbánek (Hrehorčák, Žiak), 60. Havrila (M. Ivan, Fehérváry) – 6. Elvenes (Peterson), 25. Peterson (Sylvegard, Liljegren)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Štefik – Kollár, Holienka, 513 divákov
Zostava SR „18“: Sklenár – Fehérváry, M. Ivan, Kupec, Žiak, Dúžek, Korenčík, M. Pupák, Demo – Pospíšil, J. Baláž, Liška – Hrehorčák, M. Roman, Krivošík – Kelemen, Urbánek, Fafrák – Stacho, Havrila, Regenda